Müzik Kitapları

19. Yüzyıl Rus Öyküsünde Müzik İzleği – 1 PDF indir

19. Yüzyıl Rus Öyküsünde Müzik İzleği – 1 PDF indir, e-kitap sitemizde 19. Yüzyıl Rus Öyküsünde Müzik İzleği – 1 kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Mehmet Özberk tarafından kaleme alınan 19. Yüzyıl Rus Öyküsünde Müzik İzleği – 1 kitabı 210 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. 19. Yüzyıl Rus Öyküsünde Müzik İzleği – 1 kitabını 9786257363969 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. 19. Yüzyıl Rus Öyküsünde Müzik İzleği – 1 kitap özeti, 19. Yüzyıl Rus Öyküsünde Müzik İzleği – 1 pdf oku, 19. Yüzyıl Rus Öyküsünde Müzik İzleği – 1 yandex, Mehmet Özberk e-kitap pdf, 19. Yüzyıl Rus Öyküsünde Müzik İzleği – 1 PDF Drive, 19. Yüzyıl Rus Öyküsünde Müzik İzleği – 1 Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

19. Yüzyıl Rus Öyküsünde Müzik İzleği – 1 PDF Oku

19. Yüzyıl Rus Öyküsünde Müzik İzleği – 1 Kısa Özet

Sanatın varlığı bir mekân veya bir zamanla sınırlı değildir ve devamlı olarak belirli bir sosyokültürel bağlamda varlığını korumaya devam eder. Birbirleriyle sürekli olarak etkileşim hâlinde olan sanat türleri -kişiliğistik özelliği, gücü ve sürekli olarakliği ne olursa olsun- mutlaka tarihî ve manevi kültürün genel durumunu yansıtma görevi üstlenir.
Her sanat türü öte yandan kendine özgü ve benzersiz ayrıntı kısmını en üst düzeye çıkarmayı amaçlarken diğer yandan kendi anlamını ve sınırını genişletmek için değişik sanatların ifade kabiliyetlerini kullanma eğilimindedir. Bu noktada, aslında her sanat türünün birbirini bitirdiğı, birbirinin eksik yanlarını giderdiği ve birbiriyle her açıdan daima etkileşim içinde olduğu söylenebilir.
Rus kültürü XIX. yüzyılda eşsiz bir seviyeye sahiptir. Çünkü bu yüzyılda Rusya`daki yazın, şiir, tiyatro, resim, müzik, mimarlık, heykel gibi insanda coşku ve heyecan uyandıran tüm sanat türleri büyük bir gelişim gösterir. Sanat, topluma önceden hiç olmadığı kadar yaklaşır ve ilerici hamlelerle toplumu kucaklar. Müziğin yazın dünyasına yansımaları böyle bir ortamda şekillenir. Rus yazarların eserlerinde; Rus bestecilerle, şarkıcılarla, oyuncularla, opera sanatçılarıyla yakın ilişkilerinin yansımaları ve etkilendikleri Avrupa klasik müziği ve bu müziğin temsilcileri açık bir biçimde yer alır.
Bu kitapta; Dostoyevski, Tolstoy, Turgenyev ve Çehov`un yaşamlarında ve öykülerinde müzik izleği incelenmiştir.

19. Yüzyıl Rus Öyküsünde Müzik İzleği – 1 PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu