Siyaset Kitapları

1963’ten Günümüze SAT Komandoları ve Anılarım PDF indir

1963’ten Günümüze SAT Komandoları ve Anılarım PDF indir, e-kitap sitemizde 1963’ten Günümüze SAT Komandoları ve Anılarım kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ali Türkşen tarafından kaleme alınan 1963’ten Günümüze SAT Komandoları ve Anılarım kitabı 324 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. 1963’ten Günümüze SAT Komandoları ve Anılarım kitabını 9786054927487 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. 1963’ten Günümüze SAT Komandoları ve Anılarım kitap özeti, 1963’ten Günümüze SAT Komandoları ve Anılarım pdf oku, 1963’ten Günümüze SAT Komandoları ve Anılarım yandex, Ali Türkşen e-kitap pdf, 1963’ten Günümüze SAT Komandoları ve Anılarım PDF Drive, 1963’ten Günümüze SAT Komandoları ve Anılarım Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

1963’ten Günümüze SAT Komandoları ve Anılarım PDF Oku

1963’ten Günümüze SAT Komandoları ve Anılarım Kısa Özet

Türk Deniz Kuvvetleri bünyesindeki faaliyetlerine 1963 senesinde başlayan Sualtı Taarruz (SAT) komandoları yarım asrı geçen tarihleri boyunca büyük başarılara imza attılar. Bugünlerde 40. yıldönümünü kutlamak üzere olduğumuz Kıbrı Barış Harekatın`da en ön saflarda görev alan SAT`ların tarihi, ilerleyen senelerda Akdeniz`de uyuşturucu ticaretini engellemeleri, Kardak Krizi ve Kartepe Baskını gibi olaylarla taçlandı. Bu başarılara rağmen bazı SAT mensupları 21 Nisan 2009 tarihinden bu yana Poyrazköy başta olmak üzere kamuoyunda “kumpas” olarak anılan çeşitli davalarla darbeci ve terörist ilan edilmeye çalışıldılar.

SAT`ların Türkiye ile iç içe geçmiş tarihine ilişkin elimize ulaşanlar ne yazık ki çok sınırlı. Deniz Kurmay Albay Ali Türkşen tarafından yazılan 1963`ten Günümüze Sat Komandoları ve Anılarım`ın önemi de burada. Türkşen, Hasdal Askeri Ceza ve Tutukevi`nde bitirdiğı kitabında SAT`ların hangi aşamalardan geçerek bugünlere eriştiğini ve farklı bahriyelerin benzer birimleriyle ilişkilerini geniş bir şekilde bir biçimde ortaya koyuyor.

1963’ten Günümüze SAT Komandoları ve Anılarım PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu