Felsefe Kitapları

20. Yüzyıl Felsefe Tarihi PDF indir

20. Yüzyıl Felsefe Tarihi PDF indir, e-kitap sitemizde 20. Yüzyıl Felsefe Tarihi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Christian Delacampagne tarafından kaleme alınan 20. Yüzyıl Felsefe Tarihi kitabı 367 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. 20. Yüzyıl Felsefe Tarihi kitabını 9789944888387 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. 20. Yüzyıl Felsefe Tarihi kitap özeti, 20. Yüzyıl Felsefe Tarihi pdf oku, 20. Yüzyıl Felsefe Tarihi yandex, Christian Delacampagne e-kitap pdf, 20. Yüzyıl Felsefe Tarihi PDF Drive, 20. Yüzyıl Felsefe Tarihi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

20. Yüzyıl Felsefe Tarihi PDF Oku

20. Yüzyıl Felsefe Tarihi Kısa Özet

Fikirlerin tarihi hiçbir zaman “saf” değildir. Her fikir kendisiyle birlikte, bilimsel, siyasal yahut dini kaynaklı tartışmaları harekete geçirir. 20. yüzyılın felsefe tarihini yazmak gibi zorlu bir işe girişen Christian Delacampagne, ele aldığı her örnekte bu kaynakları olabildiğince aydınlatmaya çalışıyor. Filozofların yeni bir kavram, duyulmadık bir sorunsal önerirken kimlerle diyaloğa girdiklerini yahut kimlere karşı savaştıklarını anlamaya gayret ediyor. Bu önermelerin mantığı, 20. yüzyılın düşün yaşamına yön vermiş irdelenmesini gerektiriyor. Çünkü yazar, bazı düşünürleri eserlerine sahne görevi varoluşsal yahut sosyolojik arkaplanı bilmeden doğru biçimde okumanın olabilecek olmadığı ön kabulünden yola çıkıyor.

Daha gelen olarak, büyük felsefi tartışmaların, cereyan ettikleri tarihsel bağlamdan tam manasıyla soyutlanabileceğine inanmıyor. İki dünya savaşı, 1917 Devrimi, Nazizm ve Komünizm, Auschwitz ve Hiroşima, Dünya ülkelerinin ve diğerlerinin direnişi… 20. Yüzyıl Felsefe Tarihi, Kant, Marx, Frege, Husserl, Wittgenstein, Heidegger, Adorno, Sartre, Lévi-Strauss, Habermas, Foucault, Derrida gibi geçen yüzyıla yön vermiş düşünürleri çağdaş felsefenin etkilenmeden yapamayacağı kadar ağır ve mühim sonuçları olan bu arka planla birlikte ele alan, vazgeçilmez bir başvuru kaynağı.

Chiristian Delacampagne (1949-2007), felsefe öğrenimi gördükten sonra felsefe öğretmenliği, gazetecilik, çeşitli ülkelerde Fransız Kültür Merkezi yöneticiliği gibi görevlerde bulundu. 1998-2006 içinde ise ABD`de sırasıyla Connecticut College, Tufts University ve John Hopkins University`de 20. yüzyıl Fransız edebiyatı ve felsefe edebiyatı ve felsefe tarihin dersleri verdi. 1973-2004 içinde düzenli olarak Le Monde gazetesinde de yazan ve otuzun üzerinde yayımlanmış kitabı bulunan Delacampagne`ın Filozof ve Tiran. Yanılsamanın Tarihi adlı eseri de Türkçeye çevrilmiştir. (2003)

20. Yüzyıl Felsefe Tarihi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu