Sağlık Kitapları

21. Yüzyılda Anne Baba Olmak PDF indir

21. Yüzyılda Anne Baba Olmak PDF indir, e-kitap sitemizde 21. Yüzyılda Anne Baba Olmak kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Nevzat Özer tarafından kaleme alınan 21. Yüzyılda Anne Baba Olmak kitabı 215 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. 21. Yüzyılda Anne Baba Olmak kitabını 9789754361926 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. 21. Yüzyılda Anne Baba Olmak kitap özeti, 21. Yüzyılda Anne Baba Olmak pdf oku, 21. Yüzyılda Anne Baba Olmak yandex, Nevzat Özer e-kitap pdf, 21. Yüzyılda Anne Baba Olmak PDF Drive, 21. Yüzyılda Anne Baba Olmak Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

21. Yüzyılda Anne Baba Olmak PDF Oku

21. Yüzyılda Anne Baba Olmak Kısa Özet

Önsöz
Anne ve baba olabilmek…

Belki de sorgulamamız gereken en mühim, hayati soru… Annebaba olduktan sonra bu mesleğin geri dönüşü, istifası veya emekliliği ne yazık ki yok.

21. yüzyılda insan yetiştirmek sanırım biraz daha zor.
Toza toprağa bulanmayan, ninnisiz, dedesiz, ninesiz büyüyen yüzyılımızın çocuklarını nasıl anlayacağız? Onlara nasıl annebabalık yapacağız?

Nicedir suskun bu çocuklar. Reklamlarda, anababaların yerine ninni söyleyen oyuncaklar var artık. Duygusuz, hissiz, kalbi olmayan oyuncaklar…

21. yüzyılın çocuğu, televizyonda, canlı yayınlarda bir milyona yakın insanın öldüğünü gördü.

Modern yaklaşım bize *ilişkinin değil işin öncelikli* olduğunu dile getiriyor. Anne babalarımız sürekli olarak meşgul. Bir meşguliyet ve hız asrındayız adeta… Bu çocuklara nasıl ve ne zaman anne ve baba bulunacağız?

Onların başına bu kadar sıkıntıları biz büyükler getirmişken, bu gencecik yaralı ve hasarlı gönülleri nasıl tamir edeceğiz?

Şu bir gerçek ki yüzyılımızın çocuğu bir önceki nesilden daha stresli, endişelı ve rekabetçi.

Bugün, anne-babalarla çocukların arası açılıyorsa, modernite adına onların bazı özel yaşamlarına müdahale etmekte zorlanıyorsak, teknolojik cihazlar çocuklarımızı emziriyor ve avutuyorsa, devreye elektronik bakıcılar girmişse, tahammül sınırımız alarm veriyorsa, merhameti direğin tepesinden indirmeye başlamışsak, işte burada durun ve gözlerinizi kapatın. İki dakika düşünün ve akşam eve gidince kapatın televizyonunuzu, bilgisayarınızı… Oğlunuzu, eşinizi kızınızı alın karşınıza. İlişkilerinizi tekrardan gözden geçirin; bakıma ve tamire alın…

Şimdi, son sığınak ve kuvvetli bir kale olan aileyi, ana ve babalığı yüceltmek zorundayız…

Asla geç kalmadık…

21. Yüzyılda Anne Baba Olmak PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu