Araştırma Kitapları

21. Yüzyılda İklim Krizi, Paris Anlaşması ve İklim Değişikliğine Uyum PDF indir

21. Yüzyılda İklim Krizi, Paris Anlaşması ve İklim Değişikliğine Uyum PDF indir, e-kitap sitemizde 21. Yüzyılda İklim Krizi, Paris Anlaşması ve İklim Değişikliğine Uyum kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Baran Bozoğlu tarafından kaleme alınan 21. Yüzyılda İklim Krizi, Paris Anlaşması ve İklim Değişikliğine Uyum kitabı 240 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. 21. Yüzyılda İklim Krizi, Paris Anlaşması ve İklim Değişikliğine Uyum kitabını 9786052496039 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. 21. Yüzyılda İklim Krizi, Paris Anlaşması ve İklim Değişikliğine Uyum kitap özeti, 21. Yüzyılda İklim Krizi, Paris Anlaşması ve İklim Değişikliğine Uyum pdf oku, 21. Yüzyılda İklim Krizi, Paris Anlaşması ve İklim Değişikliğine Uyum yandex, Baran Bozoğlu e-kitap pdf, 21. Yüzyılda İklim Krizi, Paris Anlaşması ve İklim Değişikliğine Uyum PDF Drive, 21. Yüzyılda İklim Krizi, Paris Anlaşması ve İklim Değişikliğine Uyum Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

21. Yüzyılda İklim Krizi, Paris Anlaşması ve İklim Değişikliğine Uyum PDF Oku

21. Yüzyılda İklim Krizi, Paris Anlaşması ve İklim Değişikliğine Uyum Kısa Özet

21. yüzyılın en büyük krizi iklim değişikliği sorunu gün geçtikçe her alanda kendisini daha fazla hissettirir hâle geldi. Türkiye’de her geçen gün git gide artan obruklar, yağışlardaki sıklık ve şiddet artışı, şehirde ve kırda ölümlere neden olan seller, sıcaklıklardaki aşırı yükseliş, ekosistemdeki anormallikler, sahillerde beklenmedik canlı türlerindeki artış, tarımsal üretimdeki tükeniş, kuraklık… Bilimsel verilerle, raporlarla, ülkeler arası çalışmalarla tartışmasız hale gelen iklim değişikliğine karşı ülkeler arası faaliyetler 2020 senesinden sonrası için yeni bir anlaşma oluşturdu, *Paris İklim Anlaşması*…

Artık iklim değişikliği yerine sorunu daha net ortaya koyan *iklim krizi* ifadesi kullanılıyor.

Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi ve Kyoto Protokolü’nden sonra ülkeler arası alanda en geniş katılımla kabul gören Paris Anlaşması iklim krizi sorununa yalnızca sera gazlarını azaltma çabası değil bunun yanı sıra *uyum* yaklaşımını da ete kemiğe bürünmesini sağladı.

*İklim değişikliği kaynaklı afetlerden korunabilir miyiz?
*İklim değişikliği kaynaklı afetleri erkenden öğrenebilir miyiz?
*Türkiye iklim değişikliğinden nasıl etkileniyor?
*Uluslararası anlaşma ve toplantılardaki son durum ne?
*Paris Anlaşması’nın içeriği ve ön görüleri nelerdir?
*İklim değişikliği kaynaklı afetler ve etkileri hangi boyutta?
*Türkiye’nin iklim değişikliği ile mücadele ve uyum hususundaki
çalışmaları nelerdir?
*İlk kez bir anlaşmada (Paris Anlaşması) bulunan *kayıp ve zararlar*
konusunun içeriği nedir?
*Türkiye’nin iklim değişikliği kaynaklı kayıp ve zararı azaltması için
ne yapması gerekir?

Bozoğlu, en güncel bilimsel verileri çarpıcı olaylarla ortaya koyarak bütün bu sorulara açıklık getiriyor.

21. Yüzyılda İklim Krizi, Paris Anlaşması ve İklim Değişikliğine Uyum PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu