Müzik Kitapları

4 Etüt 40 Deyiş PDF indir

4 Etüt 40 Deyiş PDF indir, e-kitap sitemizde 4 Etüt 40 Deyiş kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Lütfi Dursun tarafından kaleme alınan 4 Etüt 40 Deyiş kitabı 132 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. 4 Etüt 40 Deyiş kitabını 9786052160510 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. 4 Etüt 40 Deyiş kitap özeti, 4 Etüt 40 Deyiş pdf oku, 4 Etüt 40 Deyiş yandex, Lütfi Dursun e-kitap pdf, 4 Etüt 40 Deyiş PDF Drive, 4 Etüt 40 Deyiş Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

4 Etüt 40 Deyiş PDF Oku

4 Etüt 40 Deyiş Kısa Özet

Zengin ve köklü kültürümüzün temel öğelerinden birisi olan bağlama enstrümanı; bünyesinde kendine özgü çalım teknikleri, kişiliğistik ses yapıları, notaların Türk müziği armonisi ve tonal armoni yapıları içinde çok seslendirilerek güçlendirilmiş duyumları barındırır.

Bu çalışma; Türk müzik kültürü ve dünya kültür mirası içinde mühim yeri ve değeri olan bağlamanın eğitimi yapılırken çalım teknikleri ve kişiliğistiklerine odaklanması yönünden alanda yapılan ilk çalışma emsallarindendir.

Bu çalışma; geleneksel yapı içinde planlı, programlı ve amaçlı olarak çağdaş eğitim metotlarıyla hazırlanması, az sayıdaki etütler ile hedeflenen çalım teknikleri ve kişiliğistiklerine odaklanması, çalım teknikleri, parmak numarası notasyonu açıkça belirtilerek tekrar notaya alınarak oluşturulan yeni bir repertuar (bağlama eğitimi dağarı) olması yönünden müzik ve bağlama eğitimi alanında yapılan ilk çalışma örneğidir.

4 Etüt 40 Deyiş PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu