Sağlık Kitapları

50 Soruda Oral Mukoza Belirtilerinden Genel Sağlığa PDF indir

50 Soruda Oral Mukoza Belirtilerinden Genel Sağlığa PDF indir, e-kitap sitemizde 50 Soruda Oral Mukoza Belirtilerinden Genel Sağlığa kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Semih Özbayrak tarafından kaleme alınan 50 Soruda Oral Mukoza Belirtilerinden Genel Sağlığa kitabı 120 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. 50 Soruda Oral Mukoza Belirtilerinden Genel Sağlığa kitabını 9786052065709 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. 50 Soruda Oral Mukoza Belirtilerinden Genel Sağlığa kitap özeti, 50 Soruda Oral Mukoza Belirtilerinden Genel Sağlığa pdf oku, 50 Soruda Oral Mukoza Belirtilerinden Genel Sağlığa yandex, Semih Özbayrak e-kitap pdf, 50 Soruda Oral Mukoza Belirtilerinden Genel Sağlığa PDF Drive, 50 Soruda Oral Mukoza Belirtilerinden Genel Sağlığa Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

50 Soruda Oral Mukoza Belirtilerinden Genel Sağlığa PDF Oku

50 Soruda Oral Mukoza Belirtilerinden Genel Sağlığa Kısa Özet

Ağız boşluğunda bir çok hastalık değişik tıp branşlarını ilgilendirir. Ağzı en fazla gören branş elemanı diş hekimleri hemen hemen tamamen dişlere, kulak-burun-boğaz hekimleri de boğaza ve kendi branşlarının diğer alanlarına baktıklarından ağza yoğunlaşmadıkları görülmektedir.
Ağız dokusunun özelliği yönünden deri hastalıkları hekimlerinin konuyla alakalı olması beklenirken almış oldukları eğitimleri gereği onlar da ağız hususunda yeterli tecrübe edinememektedirler. Ağızdaki değişikliklerde dişler de rol oynayabildiğinden ayırım kolay olmayabilir. Genelde hastalar nereye başvuracağını bilememektedirler. Bu konu ile alakalı özel olarak diş hekimi kökenlilere ABD’de ve Batı Avrupa’da “Oral Medicine”, Doğu Avrupa`da “Stomatoloji” kavramı içinde uzmanlık eğitimi mevcuttur. Ülkemizde bunun karşılığı olarak ağız teşhisi manasına gelen ve bu açığı kapatan branş olan “Oral Diagnoz” kısmı 2012 senesinde diş hekimliği fakültelerinden YÖK tarafından kaldırılmıştır!
Bu kitabın amacı, ağız mukozasında görülebilen değişiklik yahut hastalıkların ağırlıklı olarak genel hastalıklarla alakalı olanlarından bazı örnekler ile toplumda araştırılan sorulara teşhis ile alakalı yorum getirmek, hayati önemi olabilecek değişikliklere dikkati çekmektir.

50 Soruda Oral Mukoza Belirtilerinden Genel Sağlığa PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu