PDF İndir

50 Soruda Yapay Zeka PDF indir

50 Soruda Yapay Zeka PDF indir, e-kitap sitemizde 50 Soruda Yapay Zeka kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Cem Say tarafından kaleme alınan 50 Soruda Yapay Zeka kitabı 188 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. 50 Soruda Yapay Zeka kitabını 9786055888589 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. 50 Soruda Yapay Zeka kitap özeti, 50 Soruda Yapay Zeka pdf oku, 50 Soruda Yapay Zeka yandex, Cem Say e-kitap pdf, 50 Soruda Yapay Zeka PDF Drive, 50 Soruda Yapay Zeka Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

50 Soruda Yapay Zeka PDF Oku

50 Soruda Yapay Zeka Kısa Özet

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Cem Say, bu kitapta yapay zeka kavramını her yönüyle ve herkesin ilgisini çekebilecek biçimde anlatıyor. Yapay zeka sistemlerinin dayandığı matematiksel altyapıyı, gelişim macerasıni, insan beyni dediğimiz doğal bilgisayarın çalışması ile ilgili verdiği ipuçlarını, güncel uygulamalarının nasıl çalıştığını ve nerelerde tıkandığını, yarattığı felsefi tartışmaları, bilinç ve özgür iradeyle ilgisini ve insanlığa olumlu/olumsuz etkilerini keyifli bir dille işliyor. Yazarın yüzseneler öncesinden başlayıp son teknolojik gelişmelere varan bir çerçeve kurarken yanıtını aradığı kimi sorular şöyle:

İnsanların yapıp makinelerin yapamayacağı şeyler var mı? Düşünen bir makine yapılabilir mi? Sadece sıfır ve 1 her şeye yeter mi? Gödel neden öldü? Turing kimdir? Doğanın, yaşamın, bireylerin programlama dili nedir? Hesaplama karmaşıklığı nedir? AlphaGo dünya go şampiyonunu nasıl yendi? Turing testi nedir? Bilgisayar insan dillerini nasıl anlar? Derin öğrenme nedir? Robotlar buluş, sanat, avukatlık, askerlik, doktorluk vs. yapabilir mi? Âşık olabilir mi? Bilgisayarlar bizi bizden iyi tanıyabilir mi? Yapay zekâ dünyayı ele geçirip hepimizi yok edecek mi?

50 Soruda Yapay Zeka PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu