Tarih Kitapları

50’li Yıllarda Türkiye: Sazlı Cazlı Sözlük – Şimdiki Zaman Beledir PDF indir

50’li Yıllarda Türkiye: Sazlı Cazlı Sözlük – Şimdiki Zaman Beledir PDF indir, e-kitap sitemizde 50’li Yıllarda Türkiye: Sazlı Cazlı Sözlük – Şimdiki Zaman Beledir kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Derya Bengi tarafından kaleme alınan 50’li Yıllarda Türkiye: Sazlı Cazlı Sözlük – Şimdiki Zaman Beledir kitabı 372 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. 50’li Yıllarda Türkiye: Sazlı Cazlı Sözlük – Şimdiki Zaman Beledir kitabını 9789750846458 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. 50’li Yıllarda Türkiye: Sazlı Cazlı Sözlük – Şimdiki Zaman Beledir kitap özeti, 50’li Yıllarda Türkiye: Sazlı Cazlı Sözlük – Şimdiki Zaman Beledir pdf oku, 50’li Yıllarda Türkiye: Sazlı Cazlı Sözlük – Şimdiki Zaman Beledir yandex, Derya Bengi e-kitap pdf, 50’li Yıllarda Türkiye: Sazlı Cazlı Sözlük – Şimdiki Zaman Beledir PDF Drive, 50’li Yıllarda Türkiye: Sazlı Cazlı Sözlük – Şimdiki Zaman Beledir Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

50’li Yıllarda Türkiye: Sazlı Cazlı Sözlük – Şimdiki Zaman Beledir PDF Oku

50’li Yıllarda Türkiye: Sazlı Cazlı Sözlük – Şimdiki Zaman Beledir Kısa Özet

Bu kitap, 1950’li senelerı o dönemin gözü ve diliyle okumak isteyenler için, o dönemin gazete ve dergilerinin rehberliğinde hazırlandı. *Şimdiki zaman beledir* dizesi, o dönemin popüler türküsü *Ha bu diyar*dan kopup geldi.

*Şimdiki zaman beledir*, 50’li seneler Türkiyesi’nin ritmi üzerinde şarkılar, türküler mırıldanan sazlı cazlı bir sözlük. Bu sözlük, memleket tarihinin belki de en hareketli perdesine yansıyan renkli ve siyah beyaz manzaralara, yaşanan hadiselerin siyasal ve kültürel zeminine, köyüne, kentine, ilklere, yeniliklere, romanlara, öykülere, filmlere, şarkılara, danslara bakıyor; bireylerin alışkanlıklarına, seslerine, kelimelerine, düşlerine, düşüncelerine, Salâh Birsel’in deyişiyle, *ayran içişlerine* eğiliyor.

Elvis Presley, Zeki Müren, Leyla Gencer, Brigitte Bardot, Ayten Alpman, Dizzy Gillespie, Nana, 6-7 Eylül hadiseleri, Migros kamyonları, köy romanları, Yeşilçam’ın doğum sancıları, Kore’ye giden askerler, allı yeşilli traktörler, çalgılı gazinolar, alaturka-alafranga çekişmesi, 

radyo günleri…

50’li Yıllarda Türkiye: Sazlı Cazlı Sözlük – Şimdiki Zaman Beledir PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu