Hukuk Kitapları

Acentelik Sözleşmesinin Sona Ermesi PDF indir

Acentelik Sözleşmesinin Sona Ermesi PDF indir, e-kitap sitemizde Acentelik Sözleşmesinin Sona Ermesi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Didem Kaya Cankat tarafından kaleme alınan Acentelik Sözleşmesinin Sona Ermesi kitabı 202 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Acentelik Sözleşmesinin Sona Ermesi kitabını 9789752449572 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Acentelik Sözleşmesinin Sona Ermesi kitap özeti, Acentelik Sözleşmesinin Sona Ermesi pdf oku, Acentelik Sözleşmesinin Sona Ermesi yandex, Didem Kaya Cankat e-kitap pdf, Acentelik Sözleşmesinin Sona Ermesi PDF Drive, Acentelik Sözleşmesinin Sona Ermesi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Acentelik Sözleşmesinin Sona Ermesi PDF Oku

Acentelik Sözleşmesinin Sona Ermesi Kısa Özet

Türk Ticaret Kanunu acenteyi düzenlerken her ne kadar acentelik anlaşmasinden değil de acenteden yola çıkmış olsa da sürekli olarak edimli bir anlaşma olan acentelik anlaşmasi, özellikle sona erme yönünden oldukça önem arz etmektedir ve bundan dolayı çalışmamıza temel alınmıştır. Acentelik anlaşmasine olağan veya müthiş fesih hakkının kullanılması ile son verilebilir. Bu noktada olağan fesih hakkının nasıl kullanılacağı ve müthiş fesih hakkının temelini oluşturan haklı neden kavramları özel bir önem taşımaktadır. Bu ihtimale ek olarak kendiliğinden sona erme nedenlerinin vuku bulmasıyla da acentelik anlaşmasinin sona ermesi gerçekleşebilmektedir.

Çalışmamızın asıl amacı acentelik anlaşmasinin sona erme durumlarını geniş bir şekilde olarak ele almak ve uygulamada karşılaşılan poblemleri teorik yaklaşımlarla da değerlendirerek çözüm önerileri ortaya koymaktır. Bu bağlamda ve anlaşmanin sona ermesiyle alakalı olduğu ölçüde acentelik anlaşmasinin unsurları, tarafları ve türleri de incelemeye konu edilmiştir.

Acentelik Sözleşmesinin Sona Ermesi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu