Hukuk Kitapları

Adalet Hukuk Merhamet PDF indir

Adalet Hukuk Merhamet PDF indir, e-kitap sitemizde Adalet Hukuk Merhamet kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Musa Üzer tarafından kaleme alınan Adalet Hukuk Merhamet kitabı 216 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Adalet Hukuk Merhamet kitabını 9786055146863 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Adalet Hukuk Merhamet kitap özeti, Adalet Hukuk Merhamet pdf oku, Adalet Hukuk Merhamet yandex, Musa Üzer e-kitap pdf, Adalet Hukuk Merhamet PDF Drive, Adalet Hukuk Merhamet Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Adalet Hukuk Merhamet PDF Oku

Adalet Hukuk Merhamet Kısa Özet

Adalet, hukuk, merhamet konularının, özellikle 15 Temmuz darbe denemesi ve bu korkunç girişimin halk tarafından püskürtülmesinden bu yana, FETÖ ile mücadele sürecinin işletilmesinde sorunlar, zaaflar görenlerce gündemleştirilmesinin anlamı malum.

Bu bağlamda en fazla kaybettiğimizi düşündüklerimizin altını kalınca çizmeyi amacında olan *Adalet, Hukuk, Merhamet* adlı kitap Ekin Yayınları tarafından yayınlandı.

Bahadır Kurbanoğlu ve Musa Üzer’in 15 Temmuz darbe girişiminden bugüne yaşanan sürecin adalete, hukuka değen boyutlarını tahlil ettikleri, tartıştıkları, tespit ve önerilerini paylaştıkları makaleleri içeren kitap, *Adalet, insan değil, Allah’ın hatırı içindir.* vurgusunu merkeze alıyor.

En yakınımız aleyhinde dahi olsa *adil şahitler* olmayı emreden bir dinin müntesipleri olarak hassas olmayı gerektiren bir hususta kaleme alınan makalelerin derlendiği kitapta, Kurbanoğlu ve Üzer, 15 Temmuz darbesinin anatomisi, merhamet-siyaset ilişkisi, adalet, meşveret, liyakat, yerlilik-millik ve medyada ahlak sorunu, OHAL ve KHK mağduriyetleri, İslami kimlik ve insan hakları mücadelesi gibi konulara dair yaklaşımlarını paylaşıyor.

Kitapta yargıda yaşanan keyfilikler ve hukuksuzluklarla alakalı aktüel örneklere de yer veriliyor. Paradigmal değişim ve yapısal reform zorunluluğuna dikkat çekilerek, iktidarla ilişkilerde bağımsız duruşun önemine işaret ediliyor.

Adalet Hukuk Merhamet PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu