Hukuk Kitapları

Adalet ve Devlete İtaat PDF indir

Adalet ve Devlete İtaat PDF indir, e-kitap sitemizde Adalet ve Devlete İtaat kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Mehmet Güneş tarafından kaleme alınan Adalet ve Devlete İtaat kitabı 615 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Adalet ve Devlete İtaat kitabını 9786055010386 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Adalet ve Devlete İtaat kitap özeti, Adalet ve Devlete İtaat pdf oku, Adalet ve Devlete İtaat yandex, Mehmet Güneş e-kitap pdf, Adalet ve Devlete İtaat PDF Drive, Adalet ve Devlete İtaat Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Adalet ve Devlete İtaat PDF Oku

Adalet ve Devlete İtaat Kısa Özet

Genel Kamu Hukukunda ve siyaset bilimi felsefesinde bilinen bazı ana kavramların Doğu ve Batı siyasal düşüncesinde nasıl bir zamanle şekil aldığına odaklanan bu eser sekiz bölümden buluşmaktedir. Devlete itaat düşüncesinin yahut devlete itaatsizlik düşüncesinin ne biçimde oluştuğunu, bireylere ve topluma direnme hakkının nasıl verildiğini açıklarken Doğu ve Batı dünyasının mühim düşünürlerinin görüşleri karşı karşıya geldirmalı biçimde incelenmiştir. Devlete itaatsizlik ve direnme hakkını geniş bir şekildeca araştıran bu eserde Hukuk ve Siyaset bilimi disiplininde öne çıkan fikirler geniş bir şekilde biçimde ortaya konulmuştur. Genelde devlet teorisi detaylarını bütüncül biçimde kavramaya yoğunlaşan ve devletin adalet özelliğina ışık tutan bu eserin son bölümü ise Türk hukuk sisteminde kanunsuz emirlere itaat konusunu inceleyerek kamu personelleri yönünden pratik sonuçlar elde etmeyi amaçlamaktadır.

Bu eserde okura, bireyin devlet ve adalet olgularına bakış açısına çoklu perspektif sunmasına ve devlete itaat bilincinin sağlam temellere oturtmasına yol gösterme çabasını bulacaksınız.

Adalet ve Devlete İtaat PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu