Hukuk Kitapları

Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Sınavlarına Hazırlık İçin; İş Hukuku Tamamı Çözümlü Soru Bankası 2022 PDF indir

Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Sınavlarına Hazırlık İçin; İş Hukuku Tamamı Çözümlü Soru Bankası 2020 PDF indir, e-kitap sitemizde Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Sınavlarına Hazırlık İçin; İş Hukuku Tamamı Çözümlü Soru Bankası 2020 kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Cihan Batu tarafından kaleme alınan Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Sınavlarına Hazırlık İçin; İş Hukuku Tamamı Çözümlü Soru Bankası 2020 kitabı 192 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Sınavlarına Hazırlık İçin; İş Hukuku Tamamı Çözümlü Soru Bankası 2020 kitabını 9786057731180 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Sınavlarına Hazırlık İçin; İş Hukuku Tamamı Çözümlü Soru Bankası 2020 kitap özeti, Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Sınavlarına Hazırlık İçin; İş Hukuku Tamamı Çözümlü Soru Bankası 2020 pdf oku, Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Sınavlarına Hazırlık İçin; İş Hukuku Tamamı Çözümlü Soru Bankası 2020 yandex, Cihan Batu e-kitap pdf, Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Sınavlarına Hazırlık İçin; İş Hukuku Tamamı Çözümlü Soru Bankası 2020 PDF Drive, Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Sınavlarına Hazırlık İçin; İş Hukuku Tamamı Çözümlü Soru Bankası 2020 Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Sınavlarına Hazırlık İçin; İş Hukuku Tamamı Çözümlü Soru Bankası 2020 PDF Oku

Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Sınavlarına Hazırlık İçin; İş Hukuku Tamamı Çözümlü Soru Bankası 2020 Kısa Özet

Birinci Kısım Bireysel İş Hukuku
(4857 Sayılı İş Kanunu Ve 6331 Sayılı İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanunu)

Birinci Bölüm : İş Hukukunun Kaynakları, Genel Hükümler ve Geçici İş İlişkisi
İkinci Bölüm : İş Sözleşmesi ve Türleri
Üçüncü Bölüm : İş Sözleşmesinin Feshi ve Kıdem Tazminatı
Dördüncü Bölüm : Ücret
Beşinci Bölüm : İşin Düzenlenmesi
Altıncı Bölüm : Çalışma Hayatının Denetimi ve Teftişi ile İdari Ceza Hükümleri ve Diğer Hükümler
Yedinci Bölüm : İş Sağlığı ve Güvenliği

İkinci Kısım
Toplu İş Hukuku
(6356 sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu)

Birinci Bölüm : Tanımlar, Kuruluş Esasları ve Genel Hükümler
İkinci Bölüm : Üyelik, Güvenceler ve Faaliyetler ile Sendikaların Gelirleri, Denetimi ve Kapatılması
Üçüncü Bölüm : Toplu İş Sözleşmesinin Genel Esasları ve Yapılması
Dördüncü Bölüm : Toplu İş Uyuşmazlıklarının Çözümü ve Yüksek Hakem Kurulu
Beşinci Bölüm : Grev ve Lokavt

Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı sınavlarına hazırlanan kıymetli arkadaşlar;
Yakın gelecekte kanunlaşan yargı reformu paketlerinden biri ile *son dakika* denilecek türden bir değişiklikle yüz yüze kaldınız ve 29 Aralık 2019 tarihinde yapılacak olan Adli Hâkimlik sınavlarınızda 5 adet İŞ HUKUKU sorusu ile karşılaşacaksınız.
Yaşadığınız bu zorluğu siz değerli okurlarımız için kolaylığa çevirmek için ve 29 Aralık 2019 tarihinde yapılacak olan sınav öncesi, sizler adına geç kalmamak için var olan İş Hukuku’na yönelik ilgi ve bilgi birikimlerimizi size ulaştırmak istedik ve bu çalışmayı ortaya koyduk.
Bu eserde, esasen fazla geniş bir alanı kapsayan İş Hukuku dalında, EN TEMEL KANUNLARA ve SINAVDA SORULMA İHTİMALİ KESİN VE YÜKSEK OLAN KANUNLARA yönelik sorulara yer verdik.
Hazırlamış olduğumuz İŞ HUKUKU-Soru Bankamızda;
• İş sağlığı ve güvenliği dahil Bireysel İş Hukuku’na ve Toplu İş Hukuku’na dair kanunlara yönelik sorular bulunmaktadır.
• Konunun hemen akabinde soru çözebilmeniz için SORULAR, KONULARINA GÖRE TASNİF EDİLMİŞTİR.
• Her konunun içinde hazırlanan sorular, mevzuata uygun ve SİSTEMATİK BİR ŞEKİLDE İLERLEMEKTEDİR.
• Böylelikle, soruyu çözerken KONUYU ÖĞRETEN yahut TEKRAR ETTİREN bir soru bankası meydana gelmiştir.
• Tekrardan kaçınmak suretiyle olabildiğince soru hazırlayarak ve ayrıntılı yanıtlar vererek İş Hukuku alanında gelebilecek tüm sınav sorularının yakalanması amaçlamıştır.
• Soruların yanıtlarında hem cevabın doğruluğunun ispatı hem de kanun metni ile çalışmayı tercih eden dostlarımız için alakalı kanun maddesine yer verilmiştir.
• Ayrıca, çalışmamızda bulunan soruların yanıtlarını ayrıntılı bir biçimde verirken, okuyucunun dikkatini çekebilmek ve tekrardan kaçınmak için sorunun doğru cevabını koyu renkle yazdığımızı belirtmek istedik.

Bu soru bankasının, son düzlük diye tabir edebileceğimiz kalan zamanda Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı sınavına girecek tüm mezun ve avukat dostlarımıza bi hayli faydalı bulunacağına inanıyorum ve hepinize başarılar diliyorum.

 

Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Sınavlarına Hazırlık İçin; İş Hukuku Tamamı Çözümlü Soru Bankası 2020 PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu