Felsefe Kitapları

Adonis, Attis, Osiris PDF indir

Adonis, Attis, Osiris PDF indir, e-kitap sitemizde Adonis, Attis, Osiris kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. James George Frazer tarafından kaleme alınan Adonis, Attis, Osiris kitabı 352 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Adonis, Attis, Osiris kitabını 9786059460453 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Adonis, Attis, Osiris kitap özeti, Adonis, Attis, Osiris pdf oku, Adonis, Attis, Osiris yandex, James George Frazer e-kitap pdf, Adonis, Attis, Osiris PDF Drive, Adonis, Attis, Osiris Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Adonis, Attis, Osiris PDF Oku

Adonis, Attis, Osiris Kısa Özet

Antropolog, halkbilimci, klasikler uzmanı, filolog gibi bir çok kimliğe sahip olan James George Frazer, diğer eserlerinde olduğu gibi bu çalışmasında da tüm insanlık için ortak olanın peşinde. Bundan dolayı kadim Anadolu medeniyetlerinden bahsederken Afrika yerlilerine geçtiğinde, Antik Yunanistan’ın bir ritüelini çözümlerken Kızılderili kabilelere atıf yaptığında şaşırmamak gerek. Doğu Dinleri Tarihi Araştırmaları’nı temel alan bu metin ise Adonis, Attis ve Osiris mitleri, gelenekleri ve ritüelleri üzerinden Doğu inanç ve uygulamalarının kaynaklarını keşfediyor.

Karşılaştırmalı din ve mitoloji anlayışından hareket eden bu çalışma yalnızca alakalı alanları değil edebiyat, felsefe, antropoloji, psikoloji ve psikanaliz literatürünü de derinden etkilemiştir.

Adonis, Attis, Osiris PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu