Edebiyat Kitapları

Afrika Çiftliği PDF indir

Afrika Çiftliği PDF indir, e-kitap sitemizde Afrika Çiftliği kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Karen Blixen tarafından kaleme alınan Afrika Çiftliği kitabı 424 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Afrika Çiftliği kitabını 9786051855110 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Afrika Çiftliği kitap özeti, Afrika Çiftliği pdf oku, Afrika Çiftliği yandex, Karen Blixen e-kitap pdf, Afrika Çiftliği PDF Drive, Afrika Çiftliği Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Afrika Çiftliği PDF Oku

Afrika Çiftliği Kısa Özet

*Merak uyandıran bir tutku hikâyesi ve kayıp bir ülkeye duygu yüklü, şairane bir övgü.*

The Times

Karen Blixen’in 1914-1931 senelerı içinde Afrika’da geçirdiği senelerı kaleme aldığı ve Danimarka’ya döndükten sonra Isak Denisen mahlasıyla 1937 senesinde paylaştığı Afrika Çiftliği, Afrika’daki koloni yaşamını anlatan mühim kitaplardan biridir. 

Blixen yalın ve canlı anlatımıyla bizi Kolonyal Afrika’ya götürür: Kahve ürettiği bir araziye sahip olan, kendisi de bir çok yerli ortakçı ve hizmetkâr çalıştıran Blixen, çiftlikte onlarla birlikte canla başla çalışır, kendisine duyulan saygıya, yerlilere ve onların dünyasına duyduğu saygıyla karşılık verir. Sevinçleri ve hüzünleri birlikte yaşar, Afrika’dan ayrılık zamanı geldiğinde ise karşılıklı gözyaşı dökerler. 

Afrika Çiftliği, yabancı bir coğrafyanın hem insani hem yabani unsurlarını sunarak bizi uzak ve kayıp bir zamana götürüyor. Çiftliğe yolu düşen beyazlar; Denys Finch-Hatton gibi aristokratlar yahut İhtiyar Knudsen gibi yoksul balıkçılar, Hintli tüccarlar, Afrika’nın gerçek sahipleri… Toprakları ellerinden alınan ve kendi topraklarına sahip olmaları, hatta toplu halde dans etmeleri bile beyazların hükümetince yagizli tutulan yerlilerin gündelik yaşamına değinen otobiyografik anlatı, yüz yıl önce yaşananlara tanıklık ederken günümüze de yansıyan ırk tartışmalarına bir perspektif sunuyor.

Afrika Çiftliği PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu