Roman Kitapları

Afrika’nın Yapayalnız Lalesi PDF indir

Afrika’nın Yapayalnız Lalesi PDF indir, e-kitap sitemizde Afrika’nın Yapayalnız Lalesi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Engin Elman tarafından kaleme alınan Afrika’nın Yapayalnız Lalesi kitabı 80 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Afrika’nın Yapayalnız Lalesi kitabını 9786057547514 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Afrika’nın Yapayalnız Lalesi kitap özeti, Afrika’nın Yapayalnız Lalesi pdf oku, Afrika’nın Yapayalnız Lalesi yandex, Engin Elman e-kitap pdf, Afrika’nın Yapayalnız Lalesi PDF Drive, Afrika’nın Yapayalnız Lalesi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Afrika’nın Yapayalnız Lalesi PDF Oku

Afrika’nın Yapayalnız Lalesi Kısa Özet

Engin Elman, öyküleriyle, günümüz öyküsünü yeni bir ses, yeni bir nefesle bize ait, özlemini çektiğimiz bir iklime taşıdı. Çağın insanını, eşyayla örülmüş, kuşatılmış dünyasından çekip çıkararak ona unuttuğu metafizik bir alanı, ruh dünyasını hatırlattı. Zorlama süslemelerden arındırılmış, tabii bir dili var öykülerinin.

Arif Ay

İçtenlik, saflık, sadelik ve nihayet yitirilmiş, hep aranılan masumiyet iştiyakı… Afrika’nın Yapayalnız Lalesi öykü ortamımıza çiçeği burnunda, kendine özgü bir soluk estiriyor. Diliyle, arı duru dünyasıyla, kalemle kamera içindeki ilişkileri yoklayan tutumuyla bizi bir anda anlattığı dünyanın içine çekiyor, şaşırtıyor, meraklandırıyor, sarsıyor ve yatıştırıyor. Çocukluğun hayretini kuşanmış öyküler… Engin Elman, öykü dünyamız için çiçeği burnunda bir kazanım.

Sadık Yalsızuçanlar

Engin Elman, kalemini bir kamera gibi kullanıyor. Kelimelerini bir film karesine dönüştürüyor. Ne anlatırsa anlatsın kısa cümleleriyle ve eylemlere çok fazla yer vererek metinlerini sıkıca dokuyor. Öyküler okurun dimağında iz bırakıyor.

Abdullah Harmancı

Engin’in öyküleri acı peşkirine sarılmış. Doğduğu ve yaşadığı coğrafyanın zor şartlarından hareketle kendisi olan öyküler kaleme almış. Genelde şiirle yola çıkılan bir muhitte öykü ile çıkış yapması da ayrı bir güzellik ve yol haritası. Özgün metinler, ilerisi için de ümitlendiren bir kalem. *Leyla Gazeli*ni hemen okuyun derim.

Şeref Akbaba

Afrika’nın Yapayalnız Lalesi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu