Sağlık Kitapları

Ağrının Hikayesi PDF indir

Ağrının Hikayesi PDF indir, e-kitap sitemizde Ağrının Hikayesi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Joanna Bourke tarafından kaleme alınan Ağrının Hikayesi kitabı 375 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Ağrının Hikayesi kitabını 9786052116814 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Ağrının Hikayesi kitap özeti, Ağrının Hikayesi pdf oku, Ağrının Hikayesi yandex, Joanna Bourke e-kitap pdf, Ağrının Hikayesi PDF Drive, Ağrının Hikayesi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Ağrının Hikayesi PDF Oku

Ağrının Hikayesi Kısa Özet

İçimizdeki en yakarıcı tonları açığa çıkaran ses, ağrı çeken insanın sesidir ve buna hepimiz aşinayızdır. Istırap paylaşılır; insan olmanın anlamını bir ağ gibi yoğun bir biçimde sarmalamıştır. Bir ağrı-olayı her zaman bireyin yaşamına aittir; onun yaşam öyküsünün bir parçasıdır.

Ağrıyı, hastalık ve hastalık grupları üzerinden değil, ağrı çeken bedenin takdir edilmesi yoluyla daha iyi anlayabileceğimize inanan Joanna Bourke, ağrı çeken bireylerin kullandığı dilleri analiz ederken, ağrıyla alakalı derin bir kavrayışa sahip olmak isteyen, ağrı klinikleriyle, palyatif bakımla, ağrı incelemeleriyla ilgisi olan, hastaları ve kendileri için ağrının anlamını bilmek isteyenleri planlıyor.

Bu ıstırap hastalar, doktorlar ve hemşireler içindeki klinik karşılaşmalarda nasıl bir rol oynar? Ağrı çeken bir insanın kıvranan bedeni ve söze dökülmeyen inlemelerine tanık olduklarında, bazı tanıklar neden buna sırtını döner? Metaforik ağrı dillerinin incelenmesi, ağrının algılanmasındaki tarihsel değişiklikler ile ilgili spekülasyonlarda bulunabilmemizi sağlayabilir mi?

Joanna Bourke, üç yüzyıllık Batı literatüründen yararlanarak, ağrı pratiğinin, dil, kültür ve beden içindeki enerjik iç bağlantılar sürecinde inşa edilme ve yeniden kurulma şekillerini tarihsel olarak inceliyor.

– Joanna Bourke, University of London, Birkbeck College’da tarih profesörü.

 

Ağrının Hikayesi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu