Roman Kitapları

Ah Bayım Ah – Kız Öpme Kuyruğu PDF indir

Ah Bayım Ah – Kız Öpme Kuyruğu PDF indir, e-kitap sitemizde Ah Bayım Ah – Kız Öpme Kuyruğu kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Nazlı Eray tarafından kaleme alınan Ah Bayım Ah – Kız Öpme Kuyruğu kitabı 367 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Ah Bayım Ah – Kız Öpme Kuyruğu kitabını 9786051417837 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Ah Bayım Ah – Kız Öpme Kuyruğu kitap özeti, Ah Bayım Ah – Kız Öpme Kuyruğu pdf oku, Ah Bayım Ah – Kız Öpme Kuyruğu yandex, Nazlı Eray e-kitap pdf, Ah Bayım Ah – Kız Öpme Kuyruğu PDF Drive, Ah Bayım Ah – Kız Öpme Kuyruğu Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Ah Bayım Ah – Kız Öpme Kuyruğu PDF Oku

Ah Bayım Ah – Kız Öpme Kuyruğu Kısa Özet

Türk edebiyatının en mühim isimlerinden Nazlı Eray’ın, artık her biri klasikleşmiş öykülerini bir araya getiren  Toplu Öyküler’in ikinci cildi, Eray’ın en bi hayli beğeni alan kitaplarından ikisini daha bir araya getiriyor. 

En ünlü öyküsü ‘Monte Kristo’ ve 16 yaşında yazdığı ‘Mösyö Hristo,’ Ah Bayım Ah’ta bulunmaktadır. Kız Öpme Kuyruğu adlı kitabında ise Nazlı Eray’ın çok ilgi görmüş, çok beğenilmiş öyküleri yer alıyor.  ‘Laz Bakkal’ ile yaşanan akılalmaz serüvenler. ‘Bekleme Ustası’ olmuş bir kadının, hiçbir şey beklemezken birdenbire iki erkek  içinde kalışı. Milas’taki bir ‘Ömür Uzatma Kahvehanesi’nde, her gece oturup konuşarak hayatlarını yirmi yıl uzatmayı başarmış birtakım tatlı yaşlılar… Kitabın son bölümünü oluşturan ‘Benden Bana Mektuplar’ sizi İzmir sıcağında bambaşka dünyalara sürükleyecek bir rüya yaşam.

Yaşananla tasarlanan, gerçekle düş içindeki sınırı ürkütücü bir güzellik, sarsıcı bir rahatlıkla aşıveren bir öyküleme tekniği! Nazlı Eray bu ilk kitabıyla bile Türk hikayeciliğine taptaze bir kan, alışılmamış bir hassask getirmiş oluyor.  
     
– Atilla İlhan

Olayları ve durumları tersine çevirerek anlatıyor, bir masal dünyasına, bir düş evrenine sokarak anlatıyor. Ama hakçası, güzel anlatıyor. Gerçekten enteresan bir yazar. 

– Cemal Süreyya

Ah Bayım Ah – Kız Öpme Kuyruğu PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu