Sağlık Kitapları

Ah Bu Doktorlar! PDF indir

Ah Bu Doktorlar! PDF indir, e-kitap sitemizde Ah Bu Doktorlar! kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. İsmail Hakkı Aydın tarafından kaleme alınan Ah Bu Doktorlar! kitabı 279 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Ah Bu Doktorlar! kitabını 9789752429550 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Ah Bu Doktorlar! kitap özeti, Ah Bu Doktorlar! pdf oku, Ah Bu Doktorlar! yandex, İsmail Hakkı Aydın e-kitap pdf, Ah Bu Doktorlar! PDF Drive, Ah Bu Doktorlar! Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Ah Bu Doktorlar! PDF Oku

Ah Bu Doktorlar! Kısa Özet

Kitabımıza ad olan, *Ah Bu Doktorlar!*, önceden aynı isimle yayımlanan ve her zaman gurur duyduğum mesleğim olan *Tıp Doktorluğunu ironik olarak eleştiren bir makalemin, ileri derecede menfi-müspet anlamda tepki alması sebebiyle tercih edilmiştir.

Aslını söylemek gerekirse, hekimlik mesleğimin dışında, paramedical sahada neşredilmiş sekizinci kitabım olan *Ah Bu Doktorlar!*, daha çok, çeşitli vesileler ile değişik yerlerde ve özellikle de düzenli olarak yazmakta olduğum Medimagazin Nörofilozofi Köşemde bulunan ve önceden okurlarımla buluşan *Rabbim Beni Doktorlardan Koru!* isimli kitabımdan sonra yayına giren makalelerimi ihtiva etmektedir.

Makalelerimin aşağı yukarı hepsinin temelini, hekimlik mesleği merkezli, bilim, ahlak, sanat, gelenek, etik ve eleştirel aklın muvacehesindeki objektif düşüncelerim, fikir ve projelerim teşkil etmektedir. Akıldan geçenlerin aktarılmaması, paylaşılmaması yahut aklın uykuya yatırılması, Aydınlanma Çağının büyüleyici Filozof Ressamı Francisco de Goya y Lucientes’in ifadesi ile *Aklın uykusu canavarlar yaratır* vecizesi, hep kulağıma küpe olmuştur. Bilim adamı kimliğimden ve objektiviteden taviz vermeden, farklı zamanlarda ironik ifadelerle de olsa, okuyucularımı gülümsetmeyi yeğledim. Nitekim, kendisine İsrail Cumhurbaşkanlığı teklif edildiğinde, *Yapamam, çünkü objektif düşünmeye çok alıştım* cevabını vererek bu görevi kabul etmeyen Einstein, yalnızca bana değil, aslında herkese kendilerinin ufuklarınca bir ders vermişti.

Yazılarımın ilham kaynağı, özellikle doktorların ve üniversitelerin maruz kaldıkları tasvip etmediğim uygulamalar, güncel olaylar, okuduğum kitaplar, seyahatlerim ve akıl ve mantık süzgecinden geçirdiğim rüyalarımdır. Her alanda olduğu gibi, bu hususta da, eşine ender rastlanan doğulu ve batılı âlim ve filozoflar, ışığım ve rehberim olmuştur.

Ah Bu Doktorlar! PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu