PDF

Ahmet Gülüm – Dikkat Yazılı Var PDF Oku indir

Ahmet Gülüm – Dikkat Yazılı Var PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Ahmet Gülüm – Dikkat Yazılı Var kitabını araştırdık. Ayrıca Ahmet Gülüm tarafından kaleme alınan Ahmet Gülüm – Dikkat Yazılı Var kitap özetinin yanı sıra, Ahmet Gülüm – Dikkat Yazılı Var pdf oku, Ahmet Gülüm – Dikkat Yazılı Var yandex, Ahmet Gülüm – Dikkat Yazılı Var e-kitap pdf, Ahmet Gülüm – Dikkat Yazılı Var PDF Drive, Ahmet Gülüm – Dikkat Yazılı Var Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Ahmet Gülüm – Dikkat Yazılı Var PDF indir Oku

Elinizdeki bu kitapta bulunan yazılar, daha doğrusu öğrencilerin sınavlara yahut anketlere verdikleri yanıtlardan seçmeler uzun bir uğraş sonucu bir araya getirildi. Öğretmenliğim sırasında yazılılara verilen fazla enteresan, çok gülünç yanıtlarla ve olaylarla karşı karşıya geldim. Bu yazıları bir yerlere not aldım. Bulunduğum mekanlarda farklı zamanlarda bu yazılardan örnekler okuduğumda, yolu okul saatleri civarından geçen herkesi bir ölçüde açıkladıği için olacak yoğun ilgi gördü. Yazıların kitaplaştırılması düşüncesi işte bu süreden sonra yaşandı. Farklı branşlardaki öğretmenlerin aldığı notlar da kitabın daha kapsamlı bir öğrenci kesimini ifade etmesini sağladı. Bu etapta yazılan daha kapsamlı bir kesimle, özellikle de yazıların asıl sahibi öğrencilerle paylaşmak için çalışmalar başladı. Yazıları derlerken asıllarını bozmamak için kelime, harf, cümle düşüklüğü gibi yazım hatalarını aynen koruduk. Bu yazıların içtenliğini bozmamak için matbaa harfleri yerine el yazısı kullanmayı tercih ettik. Bunun okumada kuvvetlik yaratmamasını umarız. Öğrenciler belki de en güzel en içten ve enteresan yazılarını yazılı sınavlar, kompozisyonlar ve onlara uygulanan anketlerde yazıyorlar. Öğrencilerin yazdıkları kendilerine okunduğunda utancından sıranın altına girenlere, kendi yazdıklarına şaşıp kahkahayla gülenlere, daha bir çok şaşkınlık gösterilerine tanık olduk. Bu da yazıların doğallıkla meydana geldiğinı göstermektedir Bu yazıların güzelliği varsa doğallıklarından kaynaklanmaktadır. Öğrencilerin enteresan yazılarını, kelimelerini toplamak tabi ki bizim orijinal bir buluşumuz değil. Bu alanda toplanan yazıların derlenip kitaplaştırılması ise, bilebildiğimiz kadarıyla ilk defa gerçekleşiyor.

İlk olması sebebiyle nasıl bir tepkiyle karşılanacağını bilemiyoruz. Bu yazıların olumsuzluğu varsa, sorumlusu öğrenciler mi, öğretmenler mi, yoksa eğitim sistemi mi?. Bu sorunun yanıtını da sevgili okuyuculara bırakıyoruz. Lakin bu yazıların olumsuzluklarına rağmen eğitim ve öğretime renk katan yanları olduğunu da düşünüyoruz. Bu yazıların eğitim durumu ve öğrencilerin iç dünyaları, algı düzeyleri ve bilgiye yabancılaşmaları hususunda da ayna görevi gördüğüne de inanıyoruz. Kitaba kaynağı belli olmayan yazılara yer vermemeyi tercih ettik. Yazıları yazan öğrencilerin soyadlarını ve okullarının adlarını yazmanın hiç istemeyeceğimiz sonuçlar doğurabileceği endişesıyla kitapta bunlara yer vermedik. Çünkü bu yazıları yayınlarken öğrencileri aşağılamak yahut okulları teşhir etmek gibi bir amacımız yoktur.

Ahmet Gülüm – Dikkat Yazılı Var PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu