PDF

Ahmet Nacar & Ahmet Şerif İzgören – Sarı Siyah Bursa PDF Oku indir

Ahmet Nacar & Ahmet Şerif İzgören – Sarı Siyah Bursa PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Ahmet Nacar & Ahmet Şerif İzgören – Sarı Siyah Bursa kitabını araştırdık. Ayrıca Ahmet NacarAhmet Şerif İzgören tarafından kaleme alınan Ahmet Nacar & Ahmet Şerif İzgören – Sarı Siyah Bursa kitap özetinin yanı sıra, Ahmet Nacar & Ahmet Şerif İzgören – Sarı Siyah Bursa pdf oku, Ahmet Nacar & Ahmet Şerif İzgören – Sarı Siyah Bursa yandex, Ahmet Nacar & Ahmet Şerif İzgören – Sarı Siyah Bursa e-kitap pdf, Ahmet Nacar & Ahmet Şerif İzgören – Sarı Siyah Bursa PDF Drive, Ahmet Nacar & Ahmet Şerif İzgören – Sarı Siyah Bursa Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Ahmet Nacar & Ahmet Şerif İzgören – Sarı Siyah Bursa PDF indir Oku

Bir kitap yazar, bir daha da sesleri solukları çıkmaz bunların diye düşündünüz; bilmiyor değiliz. Çocukluğun en güzel meydana geldiği son demlermiş ülkede. Geriye dönüp bakıyorum da ne çok şey biriktirmişiz. Sosyal medya çıktı son haftalarda. “Paylaşım siteleri” denince, en ufak çocuk biliyor artık. Bizim sokağımız sosyal, bazılarımızın oturduğu apartmanlar siteydi. Tıklamaktan fazlasına ihtiyaç duyardık derdimizi anlatabilmek için. Kafa dengi dostlarımız, şimdiki favori grupların yerine geçerdi. Kılıçlar tahtadandı, tüfekler plastik ama üç boyutluydu. Kimseye zarar vermeyen yaylarımız, oklarımız vardı. Kahramanlar halen çizgi romanlarda, güzel sesler radyolardayken uzun ağaç dallarından yaptığımız atlarımıza biner, dörtnala keyfini sürerdik yaşamın. Attan düştüğümüz olmadı mı hiç? Olmaz mı! Yiğit olur da farklı zamanlarda yorulmaz mı! Düşüp, üstümüz başımız toz toprak, dizimiz yara bere içinde, arada bir ağlayarak, arada bir de “acımadı ki” pişkinliğinde kalkardık. Hani derler ya, “Düşe kalka büyür çocuk”. Çok daha dolu yaşamışız çocukluğumuzu. Bugünlerde ne kızım Oya ne de Şerif’imin kızları Nisan ve Simin, bilgisayar ve televizyonlara sığdırılmış çoğu çocuktan farklı yaşamıyorlar yaşamı.

Çoğu ana baba bunun yanı sıra birer seyis oldu çocuk yetiştirirken. Hayat da eskisi kadar sahici değil ki. Bu kadar seyislik niçin, kime, ne zaman gerekecek! Kafalar karışıyor gün geçtikçe. Sanal hayatlar ekildi senelerdır, sanal çocukların hasat zamanlarını yaşıyoruz. Akıl vermesini sever insanoğlu. Bir sürü düşüncesim de hazırda beklerken üstelik, içimden geçen şu: Herkes şimdiye kadar hangi tohumu, hangi fidanı biriktirdiyse eksin bir yerlere. Daha çok güzellik, keyif, tebessüm dallarda sallansın, gölgesi olsun bireylerin. Çocuklar ayağını basacak bir karış toprak, çimen bulsunlar, çiçekleri koklasınlar, dalında erik, kiraz görsünler; varsın dalından düşsünler bir ayva ağacının. Hiç değilse daha sahici, daha elle tutulur olur hayatları. Artık Bursa’dayız Şerif’imle. Bir sürü yeni arkadaş, yeni site, yeni paylaşım gruplarımız var; yeni oyunlar içinde yeni kahramanlarız. Bugünlerden farkımız; elle tutulur, gözle görülür, tadı, tuzu, rengi, kokusu olan şeylerdi yaşadıklarımız. Kendinizi bulacağınız satırlarda, kendi satır aralarınızı yazacaksınız okurken. Gülümseyeceksiniz; sahici, sesli ve içten…

Ahmet Nacar & Ahmet Şerif İzgören – Sarı Siyah Bursa PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu