Araştırma Kitapları

Aile ve Toplumsal İlişkiler PDF indir

Aile ve Toplumsal İlişkiler PDF indir, e-kitap sitemizde Aile ve Toplumsal İlişkiler kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Recep Önal tarafından kaleme alınan Aile ve Toplumsal İlişkiler kitabı 112 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır.

Aile ve Toplumsal İlişkiler kitabını 9786257286091 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Aile ve Toplumsal İlişkiler kitap özeti, Aile ve Toplumsal İlişkiler pdf oku, Aile ve Toplumsal İlişkiler yandex, Recep Önal e-kitap pdf, Aile ve Toplumsal İlişkiler PDF Drive, Aile ve Toplumsal İlişkiler Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Aile ve Toplumsal İlişkiler PDF Oku

Kur’ân-ı Kerîm’in ilk müfessiri ve tercümanı hiç şüphesiz Hz. Muhammed ve ardından ashabı olmuştur. Sonraki nesiller Kur’ân’ın ve İslâm’ın doğru bilinmesi maksadıyla bir çok eser kaleme almışlardır. Konuyla alakalı eser veren âlimlerden bir diğeride Sünnî İslâm anlayışının oluşu-munda öncülük etmiş olan Ebû Mansûr el-Mâtürîdî (ö. 333/944)’dir.

Telif ettiği eserleri ve fikirleriyle İslâm tarihinde ayrı bir öneme sahip olan Mâtürîdî yaşadığı çağın verileri ekseninde dini doğru anlama ve yorumlamaya yönelik geliştirdiği usûl ve yöntem yanında İslâm dininin inanç, amel, muâmelât ve ahlâk esaslarının tespit edilip temellendirilmesi ve savunulmasında gösterdiği üstün gayreti neticesinde kendi adına isnâden “Mâtürîdî Kelâm Ekolü”nün kurulmasını sağlamıştır.

Elinizdeki eserde İmam Mâtürîdî’nin ailemize ve sosyal çevremize karşı hak ve sorumluluklarımızın neler olduğuna ilişkin temel görüşleri ele alınmaktadır. Bu anlamda bireye ve topluma kazandırdığı bir çok olumlu katkılara rağmen şimdilerde yıpratılmaya çalışılan aile kurumunun fert ve toplum yaşamı yönünden yeri ve önemi, aile bireylerinin birbirine ve sosyal çevresine karşı hak ve sorumlulukları, benimsemeleri gereken davranış kaideleri Mâtürîdî perspektifinden tespit edilmiş ve ortaya konulmuştur.
Mâtürîdî’nin konuveyair tespit edebildiğimiz görüşlerinin; şimdilerde siyâsî, ideolojik, sosyal ve ekonomik nedenler yüzünden yaşanan birtakım sosyal ve ailevî problemlerin çözümüne katkı sağlayacağını ümit ediyoruz.

Aile ve Toplumsal İlişkiler PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu