PDF

Akın Alıcı – Hayata Yön Veren Sözler PDF Oku indir

Akın Alıcı – Hayata Yön Veren Sözler PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Akın Alıcı – Hayata Yön Veren Sözler kitabını araştırdık. Ayrıca Akın Alıcı tarafından kaleme alınan Akın Alıcı – Hayata Yön Veren Sözler kitap özetinin yanı sıra, Akın Alıcı – Hayata Yön Veren Sözler pdf oku, Akın Alıcı – Hayata Yön Veren Sözler yandex, Akın Alıcı – Hayata Yön Veren Sözler e-kitap pdf, Akın Alıcı – Hayata Yön Veren Sözler PDF Drive, Akın Alıcı – Hayata Yön Veren Sözler Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Akın Alıcı – Hayata Yön Veren Sözler PDF indir Oku

Acaba toplum olarak neden yavaş ilerlediğimiz, kendimizi neden tam anlamıyla ifade edemediğimiz, neden bulunmamız gereken düzeynin altında oluşumuz ile ilgili herhangi bir düşüncesi olan var mıdır?. Eminim mevcuttur… Hepimiz her yerde vatanı kurtaracak o sihirli formülün(!) hep bizim elimizde olduğundan bahseder dururuz. “Aslını söylemek gerekirse şöyle yapılsa… bizim tek eksiğimiz… biz hep şundan kaybediyoruz…” gibi konuşmalara; “Biz adam olmayız… böyle gelmiş böyle gider… sistem müsait de ğil ben ne yapabilirim ki?…” ler eklenir Bu konulara ilişkin birkaç şey okuyup bir iki de televizyon programı izledik mi olaya tamamıyla hâkimiz demektir. Belki içinde ya şadığımız ülkenin poblemlerinı birbirimizle konuşmak biraz olsun rahatlamamıza sebep oluyordur. Belki de çözümü üzerine konuşmaktan başka hiçbir şey yapılmayan poblemlerin içinde boğulmamıza… Ya da bu sorunlara ait bir iki çözüm önerisi getirdiğimiz için kendimizi mühim hissetmemize… Her ne nedenle olursa olsun yahut hangi sonucu doğurursa doğursun, bu biçimde hareket etmemizin bizi istediğimiz noktaya ulaştırması imkânsız görünüyor. “Bir arkada ş grubunda yaptığım konuşma mı bizim ilerlememizi engelliyor?” demeyin. “Bir şeyler yapmalıyım” her zaman “bir şeyler yapılmalıdır” dan daha çok sorun çözer.” (Bits and Pieces) Konuşmalarınızda öne sürdüğinüz fikirlerin, çözüm önerilerinin yahut bir icraattan dolayı duyduğunuz hoşnutsuzluğun yerine ulaşıp hayat bulduğunu hiç gördünüz mü? Tabii ki göremezsiniz, çünkü menzil d ışındasınız. Çok iyi bir silaha (kendiniz) sahip olabilirsiniz fakat menziliniz dışında attığınız hiçbir şeyi vuramazsınız. Bu çok doğaldır. Atışa devam etseniz de kendi menziliniz için kullanmanız gereken cephanenizi (gücünüzzamanınız) boşuna tüketmiş olursunuz. Menzilinizde atış yapacak bir tek cephaneniz kalmamıştır artık. Peki ya sonuç?. almamıştır artık.

Peki ya sonuç?. İyi kullanılmayan zamanların bugün bizi etkilediği, yarın yine bizi ve çocuklarımızı derinden etkileyeceği, apaçık ortada.

Akın Alıcı – Hayata Yön Veren Sözler PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu