Teknoloji Kitapları

Aklın İsyanı PDF indir

Aklın İsyanı PDF indir, e-kitap sitemizde Aklın İsyanı kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Alan Woods tarafından kaleme alınan Aklın İsyanı kitabı 480 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Aklın İsyanı kitabını 9786051723044 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Aklın İsyanı kitap özeti, Aklın İsyanı pdf oku, Aklın İsyanı yandex, Alan Woods e-kitap pdf, Aklın İsyanı PDF Drive, Aklın İsyanı Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Aklın İsyanı PDF Oku

Aklın İsyanı Kısa Özet

Aklın İsyanı, 20. yüzyılda bilim alanında yaşanan mühim gelişmeleri ve bilimsel keşifleri ele alarak diyalektik materyalizm teorisini bir ileri aşamaya taşıyan mühim bir yapıt olarak kabul edilir. Yaşam nasıl yaşandı, matematik gerçeği yansıtır mı, akıl bir makine mi, dinozorlar neden yok oldu?.. Bunlar geçtiğimiz yüzyılın olduğu kadar şimdinin de/bu yüzyılın da *büyük* soruları… Yazarlar, Marx ve Engels’in doğaya, topluma ve bilime hükmeden kanunların birliğini savunan diyalektik materyalizmini modern bilimin ışığında konu alıyor.

Kitabın tek teorik katkısı bu değil. Woods ve Grant, bir taraftan Marksist felsefe ile bilimin yeni teorileri içindeki ilişkiyi ortaya koyup diyalektik materyalizmi doğa bilimleri üzerinden anlatırken, diğer taraftan modern bilimin nerelerde *raydan çıktığını* gösteren bir çerçeve de sunuyor okura. *Kesinsizlik ve İdealizm* tartışmalarından *Bencil Gen*e, *Büyük Patlama*dan *Marksizm ve Darvincilik* ilişkisine, *Kuantum mekaniği*nden *Jeolojinin diyalektiği*ne kadar bir çok konuyu, bilim dünyasındaki güncel gelişmeler ve Marksist yöntem bağlamında yeniden değerlendiriyorlar.

Aklın İsyanı, yalnızca, kapitalizmin krizini bilim üzerinden okuyan bir kitap değil; bunun yanı sıra bilimin krizine de ışık tutan ve bilim tarihi yazınında mühim yeri olan bir kitap.
*Doğada, son tahlilde, diyalektik hüküm sürer.*

– Engels

Aklın İsyanı PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu