Teknoloji Kitapları

Akşemsettin PDF indir

Akşemsettin PDF indir, e-kitap sitemizde Akşemsettin kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ali Kuzu tarafından kaleme alınan Akşemsettin kitabı 136 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Akşemsettin kitabını 9786059121224 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Akşemsettin kitap özeti, Akşemsettin pdf oku, Akşemsettin yandex, Ali Kuzu e-kitap pdf, Akşemsettin PDF Drive, Akşemsettin Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Akşemsettin PDF Oku

Akşemsettin Kısa Özet

Mikroskobun daha icat edilmediği bir zamanda mikrobu keşfeden ve kanser hastalığını bulan Akşemsettin Hazretleri, bunun yanı sıra Konstantiniyye’nin manevi fatihidir. Asıl ismi Muhammed bin Hamza, lakabı da Akşeyh`tir. Evliyanın büyüklerinden Şihabüddin Sühreverdi`nin neslindendir. Soyu, Hz. Ebu Bekir’e ulaşır. Hacı Bayram Veli`nin ona *Beyaz (ak) bir insan olan Zeyd`den, insan cinsinin karanlıklarını söküp atmakta kuvvetlik çekmedin.* demesi sebebiyle, Akşemsettin lakabı verilmiştir. Saçının, sakalının ağarması ve ak elbiseler giymesi sebebiyle Akşemsettin denildiği de rivayet edilmiştir.

1390 senesinde Şam`da doğmuştur. Akşemsettin, yaşadığı zamanda bilgi kişiliği ile ün kazanmış büyük alim, üstat, hekim ve velidir. Bu kişiliği kendisine Fatih’in hocalığını nasip etmiştir. İstanbul’un manevi fatihi sıfatıyla anılan Akşemsettin, Eyüp Sultan Hazretlerinin mezarının yerini tayin ederek Müslüman alemin de büyük sevgisini kazanmış ulu bir şahsiyettir. Mezarı Göynük’te bulunan Akşemsettin, Bolu ilinin evliyaları içinde anılmaktadır.

Akşemsettin PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu