PDF

Albert Camus – Sürgün ve Krallık PDF Oku indir

Albert Camus – Sürgün ve Krallık PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Albert Camus – Sürgün ve Krallık kitabını araştırdık. Ayrıca Albert Camus tarafından kaleme alınan Albert Camus – Sürgün ve Krallık kitap özetinin yanı sıra, Albert Camus – Sürgün ve Krallık pdf oku, Albert Camus – Sürgün ve Krallık yandex, Albert Camus – Sürgün ve Krallık e-kitap pdf, Albert Camus – Sürgün ve Krallık PDF Drive, Albert Camus – Sürgün ve Krallık Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Albert Camus – Sürgün ve Krallık PDF indir Oku

Camların kapatılmış olmasına karşın, otobüste bir süredir cılız bir sinek dolaşıyordu. Tuhaf mı enteresan, bitkin bir uçuşla gidip gelmekteydi. Janine onu gözden kaybetti, sonra kocasının kımıltısız eline iniş yaptığını gördü. Hava soğuktu. Camlara çarpıp vızıldayan kumlu yelin her yükselişinde sinek titriyordu. Kış sabahının zayıf ışığında, zorlu bir sac ve dingil gürültüsü içinde araç gidiyor, sallanıyor, zorlukla ilerliyordu. Janine kocasına baktı. Dar bir alın üzerinde dik ve kır saç tutamları, geniş bir burun, düzensiz bir ağızla, Marcel somurtkan bir kır tanrısını andırmaktaydı. Yolun her çukurunda, Janine onun kendisine çarparak sıçradığını duyuyordu. Sonra, bakışı kımıltısız, yeniden cansız, uzak, ağır gövdesini ayrık bacaklarının üzerine bırakıyordu. Gömleğin kollarını geçip bileği örten gri fanilanın daha da kısalttığı tombul, kılsız elleri canlı görünüyordu yalnızca. Dizlerinin arasına konmuş ufak bez bir valizi öyle bir sıkıyorlardı ki, sineğin duraksamalı koşusunu duymaz görünüyorlardı. Birden, yelin uğuldadığı belirgin bir biçimde duyuldu ve otobüsü çevreleyen madensi sis daha da koyulaştı. Şimdi, camların üzerine, görünmez ellerce atılırmış gibi, avuç avuç kumlar inmekteydi. Sinek ürpertili bir biçimde kanadını oynattı, ayaklarının üzerinde kıvrıldı, sonra havalandı.

Otobüs yavaşladı, nerdeyse duracaktı. Sonra yel yatışır gibi oldu, sis biraz aydınlandı ve araç yeniden hızlandı. Toza batmış görünümde ışık delikleri açılmaktaydı. Madenden oyulmuşa andıran ince ve ağarmış iki üç hurma ağacı belirdi camda, bir an sonra da gözden silindi. “Ne memleket!” dedi Marcel.

Albert Camus – Sürgün ve Krallık PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu