PDF İndir

ALBERTİNE KAYIP PDF indir

ALBERTİNE KAYIP PDF indir, e-kitap sitemizde ALBERTİNE KAYIP kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Marcel Proust tarafından kaleme alınan ALBERTİNE KAYIP kitabı PDF Oku.

ALBERTİNE KAYIP kitabı, 282 sayfadan oluşmuş olup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. ALBERTİNE KAYIP kitabını 9789750803000 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. ALBERTİNE KAYIP kitap özeti, ALBERTİNE KAYIP pdf oku, ALBERTİNE KAYIP yandex, Marcel Proust e-kitap pdf, ALBERTİNE KAYIP PDF Drive, ALBERTİNE KAYIP Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

ALBERTİNE KAYIP PDF Oku

Marcel Proust’un dev yapıtının altıncı cildi Albertine Kayıp, tam da Mahpus’un bittiği yerden başlıyor: *Mademoiselle Albertine gitti!* Hizmetçi Françoise’ın bu ünleminin yankısı, romanı genişleyen halkalarla kuşatıyor: Andrée’yle yüzleşme, birbirini izleyen telgraflar, Boulogne Ormanı’ndaki sarışın, birbirini yankılayan Combray ve Venedik… Gelgitin ardından, bir gondol gezintisinde ağır ağır açılan yeni ufuklar.

Kayıp Zamanın İzinde hem gülünç romandır hem trajik roman, hem serüven romanıdır hem şiirsel roman, hem düşlerin romanıdır hem de imgeler romanı…

*‘Mademoiselle Albertine gitti!’ Istırap, insan psikolojisine, psikoloji biliminden fazla daha derinlemesine nüfuz eder. Daha bir dakika önce, hislerimi tahlil ederken, Albertine’le son bir kez görüşmeden, bu biçimde ayrılmanın, en fazla istediğim şey olduğuna kanaat getirmiş, Albertine’in bana verdiği hazların vasatlığıyla beni mahrum ettiği hazların bolluğunu karşı karşıya geldirıp kendimi çok zeki bulmuş, onu artık görmek istemediğim, sevmediğim sonucuna varmıştım. Oysa, ‘Mademoiselle Albertine gitti’ kelimeleri, kalbime öyle bir acı saplamıştı ki, bu acıya pek uzun süre dayanamayacağımı hissediyordum. Benim nazarımda bir hiç olduğunu zannettiğim şey, demek ki aslında bütün yaşamım, her şeyimdi.*

ALBERTİNE KAYIP PDF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu