Edebiyat Kitapları

Alçaklığın Evrensel Tarihi PDF indir

Alçaklığın Evrensel Tarihi PDF indir, e-kitap sitemizde Alçaklığın Evrensel Tarihi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Jorge Luis Borges tarafından kaleme alınan Alçaklığın Evrensel Tarihi kitabı 104 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Alçaklığın Evrensel Tarihi kitabını 9789750751387 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Alçaklığın Evrensel Tarihi kitap özeti, Alçaklığın Evrensel Tarihi pdf oku, Alçaklığın Evrensel Tarihi yandex, Jorge Luis Borges e-kitap pdf, Alçaklığın Evrensel Tarihi PDF Drive, Alçaklığın Evrensel Tarihi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Alçaklığın Evrensel Tarihi PDF Oku

Alçaklığın Evrensel Tarihi Kısa Özet

Bu kitabı meydana getiren anlatı türündeki düzyazı çalışmaları 1933 ve 1934 senelerında gerçekleştirildiler. Köklerinin Stevenson ve Chesterton’dan yaptığım yeniden okumaların bunun yanında Von Sternberg’in ilk filmlerine, hatta belki Evaristo Carriego’nun belli bir biyografisine kadar uzandığı kanısındayım. Birbiriyle alakasız şeyleri de bir arada sıralama, devamlılığı sağlamak adına anlık çözümler üretme veya bir insanın yaşamının iki-üç sahneye indirgenmesi (*Pembe Köşedeki Adam* öyküsünü şekillendiren de bu görsel niyet) gibi metotları kendi amaçlarına alet ettiklerini söylemeliyim. Psikolojik metinler değiller ve öyle olmaveya çalışmıyorlar.

Borges, edebiyatın evrensel tarihindeki en iyi hikâyelerden bazılarını yazdı. Aynı zamanda Alçaklığın Evrensel Tarihi’ni de yazdı.
Julio Cortázar

Alçaklığın Evrensel Tarihi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu