Felsefe Kitapları

Aldatıcı Rastlantısallık PDF indir

Aldatıcı Rastlantısallık PDF indir, e-kitap sitemizde Aldatıcı Rastlantısallık kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Nassim Nicholas Taleb tarafından kaleme alınan Aldatıcı Rastlantısallık kitabı 352 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Aldatıcı Rastlantısallık kitabını 9789754346459 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Aldatıcı Rastlantısallık kitap özeti, Aldatıcı Rastlantısallık pdf oku, Aldatıcı Rastlantısallık yandex, Nassim Nicholas Taleb e-kitap pdf, Aldatıcı Rastlantısallık PDF Drive, Aldatıcı Rastlantısallık Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Aldatıcı Rastlantısallık PDF Oku

Aldatıcı Rastlantısallık Kısa Özet

Edebiyat, felsefe, olasılık teorisi, bilişsel bilim ve finans gibi çok değişik disiplinlerden esinlenen Nassim Nicholas Taleb, dünyaya ve özellikle de menkul kıymetler borsasının işleyişine dair algımızın bizi nasıl yanılttığını gösteriyor.

Taleb, ispatlarını manalı hikâyelere ve şansı anlayabilmiş bireylerin düşünce ve davranışlarıyla alakalı analizlerine dayandırıyor: Bilim felsefecisi Karl Popper, Yunanistan’ın en bilge adamı Solon, spekülatör George Soros veya gezgin Odisseus. Monte Carlo simülatörü ve Rus ruleti aracılığıyla bizi Karun’un sarayından Wall Street’in borsa işlem odalarına götürüyor.

28 dile çevrilmiş olan ve Taleb’in düşüncesinin köşe taşını oluşturan Aldatıcı Rastlantısallık, bilgilendirici ve keyifli üslubuyla, piyasalar üzerine yazılmış en iyi kitaplardan biri ve çağdaş bir klasik olarak değendiriliyor.

Aldatıcı Rastlantısallık PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu