PDF İndir

Algernon’a Çiçekler PDF indir

Algernon’a Çiçekler PDF indir, e-kitap sitemizde Algernon’a Çiçekler kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Daniel Keyes tarafından kaleme alınan Algernon’a Çiçekler kitabı 325 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Algernon’a Çiçekler kitabını 9786054629862 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Algernon’a Çiçekler kitap özeti, Algernon’a Çiçekler pdf oku, Algernon’a Çiçekler yandex, Daniel Keyes e-kitap pdf, Algernon’a Çiçekler PDF Drive, Algernon’a Çiçekler Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Algernon’a Çiçekler PDF Oku

Algernon’a Çiçekler Kısa Özet

Algernon’a Çiçekler, bugüne dek 27 dilde 30 ülkede yayınlandı, 5 milyon adetten fazla sattı. Prestijli Hugo ve Nebula ödüllerini kazandı.

Çok düşük bir IQ ile doğan Charlie, bilim adamlarının, zeka düzeysini artıracak deneysel cerrahi operasyonu gerçekleştirmeleri için kusursuz bir adaydır. Bu deney Algernon adındaki laboratuvar faresinde test edilmiş ve büyük bir başarı elde edilmiştir.  Ameliyattan sonra, Charlie’nin durumu günlüğüne yazdığı raporlarla takip edilmeye başlanır. İlk yazdığı raporlara çocuksu bir dil ve imla hataları hakimdir. Ve sonra ameliyat tesirini göstermeye başlar. Charlie artık, bireylerin kendisiyle dalga geçemeyeceğini ve bir sürü arkadaş edineceğini, aşık olduğu kadına açılabileceğini düşünür. Lakin zekası normalin çok üstüne fırladığından, etrafında yadırganır, kıskanılır ve istemiş olduğu dostları edinmekte yine başarısız olur ve yine yalnızdır…

Bu deney, son derece mühim bir buluş olarak görülüyordu, ta ki Algernon’da ani bir gerileme baş gösterene kadar… Acaba Charlie’de de aynı gerileme olacak mıydı?

*İnandırıcı, sürükleyici ve bi hayli bir hayli etkili bir hikaye.*

-New York Times

*Heyecan verici bir günlük… Bu kitaptaki bazı sahneleri yaşamım boyunca aklımdan çıkarabileceğimi sanmıyorum.*

-The News and Observer

*İnsanı içine çeken bir roman, özgün… Önemini uzun süre kaybetmeyecek bir hikaye.*

-Library Journal

Algernon’a Çiçekler PdF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu