Teknoloji Kitapları

Algoritmalar Ne İster? PDF indir

Algoritmalar Ne İster? PDF indir, e-kitap sitemizde Algoritmalar Ne İster? kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ed Finn tarafından kaleme alınan Algoritmalar Ne İster? kitabı 296 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Algoritmalar Ne İster? kitabını 9786257118002 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Algoritmalar Ne İster? kitap özeti, Algoritmalar Ne İster? pdf oku, Algoritmalar Ne İster? yandex, Ed Finn e-kitap pdf, Algoritmalar Ne İster? PDF Drive, Algoritmalar Ne İster? Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Algoritmalar Ne İster? PDF Oku

Algoritmalar Ne İster? Kısa Özet

Hesaplamalı sistemlerin bugünkü dünyamızı nasıl dönüştürdüklerini anlamak maksadıyla algoritma ile ilgili daha derin bir kavrayışa sahip olmamız gerektiğini söyleyen Ed Finn, Neal Stephenson’ın Parazit’inden Diderot`nun Ansiklopedi’sine, Adam Smith’ten Star Trek bilgisayarına kadar çeşitli kaynaklardan yararlanarak teorik fikirler ile pragmatik komutlar içindeki boşluğu inceliyor. Siri gibi akıllı yardımcıların geliştirilişini, Netflix’te algoritmik estetiğin yükselişini, Ian Bogost’un satirik Facebook oyunu Cow Clicker’ı ve Bitcoin’in devrim niteliğindeki ekonomisini inceliyor. Google’ın sorularımızı nasıl tahmin etmeye çalıştığını, Uber’in çizgi haritalarını, Facebook’un programlanabilir değer hususundaki girişimlerini konu alıyor.

Algoritmalar Ne İster? soyutlama ve dağınık gerçeklik içindeki boşluğu anlamak için yeni deneysel beşeri bilimlere öncülük eden algoritmik okuma ve modelleme konularına ışık tutacak.

Algoritmalar Ne İster? PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu