PDF

Allen Carr – Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu PDF Oku indir

Allen Carr – Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Allen Carr – Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu kitabını araştırdık. Ayrıca Allen Carr tarafından kaleme alınan Allen Carr – Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu kitap özetinin yanı sıra, Allen Carr – Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu pdf oku, Allen Carr – Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu yandex, Allen Carr – Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu e-kitap pdf, Allen Carr – Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu PDF Drive, Allen Carr – Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Allen Carr – Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu PDF indir Oku

YAZAR;  Allen Carr’ın yirmi yıl önce bir vizyonu vardı: “Dünyayı sigara içmekten kurtarmak.” 2 Eylül 1934 senesinde, İngiltere’de çok sigara içen bir babanın oğlu olarak dünyaya gelir. Babasını akciğer kanserinden kaybetmesine rağmen Allen Carr 16 yaşında sigara içmeye başlar. Bir kaç yıl içinde günde hemen hemen 100 sigara içmeye başlar. Bir çok birinin denediği gibi o da bir kaç kez sigarayı bırakmayı dener fakat başarısız olur. Bir yüzyılın çeyreği boyunca elinden sigarayı bırakmayan Al en Carr, 1983 senesinde kendisi için sigarayı bırakmanın tek kolay yolunu keşfeder ve nihayet kurtulur. Bu seferki bırakışı öncedenki denemelerine hiç benzemez. Çok rahat, kolay, acı çekmeden ve keyifli bir biçimde sigaradan kurtulur. Ne kilo alır, ne gergin günler yaşar. Bu müthiş tecrübesini etrafındaki sigara içen insanlarla paylaşmaya başlar ve böylece sıra sıra dünya çapında kabul edilmiş ve denenmiş metodunu geliştirir. Birebir görüşmeleri çoğaldıkça grup seansları vermeye başlar. Londra’da kurduğu ilk kliniğine on binlerce insan dünyanın her yerinden seanslarına katılmaya başlar. Grup seans isteklerine tek başına yetişemeyince, hem kendisi gibi uzman kişiler yetiştirmeye hem de sigara bırakma hususunda kitap yazmaya başlar. Yazar olmadığı için kitabını yazmaya şüphe ve endişeyla başlar fakat kitap milyonlarca insan tarafından okunur ve 25 dile çevrilir. Dünya çapında hemen hemen 50 klinik çalışmaktadır.

Al en Carr halen uzman yetiştirir, sigara ve bırakması konulu konferanslara ve televizyon programlarına uzman olarak davet edilir. Halen çeşitli konularda kitaplar yazar. ÇEVİRENİN NOTU; Çevirmen sigara içen bir kişi olarak kitabı incelemeye başlamış ve kitabın sigaranın bu denli yaygın olduğu ülkemize kazandırılmasının yararlı bulunacağını düşünmüştür. Daha çeviriye başlamadan önce sigarayı bırakmış, çeviri boyunca de bir daha sigara içmemeye kesin karar vermiştir. Size de aynı etkiyi yapması dileğiyle.

Allen Carr – Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu