PDF İndir

A’mak-ı Hayal : Hayalin Derinliklerinde Yolculuk PDF indir

A’mak-ı Hayal : Hayalin Derinliklerinde Yolculuk PDF indir, e-kitap sitemizde A’mak-ı Hayal : Hayalin Derinliklerinde Yolculuk kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Şehbenderzade Filibeli Ahmed Hilmi tarafından kaleme alınan A’mak-ı Hayal : Hayalin Derinliklerinde Yolculuk kitabı 192 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. A’mak-ı Hayal : Hayalin Derinliklerinde Yolculuk kitabını 9789756963050 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. A’mak-ı Hayal : Hayalin Derinliklerinde Yolculuk kitap özeti, A’mak-ı Hayal : Hayalin Derinliklerinde Yolculuk pdf oku, A’mak-ı Hayal : Hayalin Derinliklerinde Yolculuk yandex, Şehbenderzade Filibeli Ahmed Hilmi e-kitap pdf, A’mak-ı Hayal : Hayalin Derinliklerinde Yolculuk PDF Drive, A’mak-ı Hayal : Hayalin Derinliklerinde Yolculuk Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

A’mak-ı Hayal : Hayalin Derinliklerinde Yolculuk PDF Oku

A’mak-ı Hayal : Hayalin Derinliklerinde Yolculuk Kısa Özet

*Bu kitabı, hakikat aşkıyla yanan, akılla kavranamayacak konuları merak eden bireylerin zevkle okuyacağı kanaatindeyim.* Filibeli Ahmed Hilmi kitabını böyle takdim ediyor okurlarına. 1865 senesinde Bulgaristan’ın Filibe şehrinde dünyaya gözlerini açan Filibeli Ahmet Hilmi (1865-1913), Galatasaray Lisesi’ni bitirmiş, Düyunu Umumiye’de memurluk yapmış, siyasi nedenlerle Beyrut, Mısır ve Libya’da kalmak zorunda kalmıştır. Çıkardığı gazeteler dönemin yöneticileri tarafından kapatılmıştır. Çeşitli gazetelerde yazılar yazan ve tasavvufla ilgilenen yazarın 40 kadar eseri mevcuttur.

Amak-ı Hayal, 23 *fantastik* hikâyeden oluşuyor. Ne var ki Ahmed Hilmi bey, tasavvufla tanıştıktan sonra kaleme aldığı bu hikâyeleri çok ciddiye alıyor ve şöyle diyor:

*Okuyucularımıza sunduğumuz bu hikayeler (bunların hikaye olup olmadığı iyi düşünülmelidir) eğer beğenilirse kendimizi bahtiyar sayacağız. Zira, bu kitaba rağbet edilmesi, bireylerin ciddi meselelerle ilgilendiğini göstermesi yönünden çok mühim.* Ahmed Hilmi Bey’in bütün bir kitapta vermeye çalıştığı ders şu metinde gizli: *Ey avare yolcu! Yürü! Durma, yürü! Bu geçici alemin zevkleri seni Allah’a kavuşmaktan alıkoymasın. Bu eşsiz manzaraların, bu güzelliklerin hepsi yalnızca bir rüya ve hayaldir. Ey zavallı ziyaretçi!Yürü! Durma, yürü! Yürü, kendi aslına kavuş. Kemalin dereceleri bunlardır. Geçici süs ve gösterişi terk edip, yürü ki Allah’a kavuşma kadehinden içesin. Yürü ki, yokluk meydanında Allah’ın kudretini ve sırrını göresin.*

A’mak-ı Hayal : Hayalin Derinliklerinde Yolculuk PdF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu