Siyaset Kitapları

Amerika’da Demokrasi PDF indir

Amerika’da Demokrasi PDF indir, e-kitap sitemizde Amerika’da Demokrasi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Alexis de Tocqueville tarafından kaleme alınan Amerika’da Demokrasi kitabı 784 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Amerika’da Demokrasi kitabını 9789750518911 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Amerika’da Demokrasi kitap özeti, Amerika’da Demokrasi pdf oku, Amerika’da Demokrasi yandex, Alexis de Tocqueville e-kitap pdf, Amerika’da Demokrasi PDF Drive, Amerika’da Demokrasi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Amerika’da Demokrasi PDF Oku

Amerika’da Demokrasi Kısa Özet

Alexis de Tocqueville, kitabı ile ilgili, *İtiraf edeyim ki, Amerika’da Amerika’dan daha fazlasını gördüm* der. Orada demokrasinin kendi imgesini, eğilimlerini, kişiliğini, önyargılarını ve tutkularını aradığını ilave eder.

19. yüzyılın ilk yarısında yayımlandığında çok ilgi çeken, sonra epey unutulan ve 1960’larda yeniden keşfedilen Tocqueville’in eserleri içinde Amerika’da Demokrasi ilk sırada yer alır. Sadece müthiş bir siyasal gözlemcinin eseri değildir bu kitap. Aynı zamanda başat bir siyaset felsefesi eseri ve sosyoloji klasiğidir. Modern demokrasinin kendine sürekli olarak sorduğu soruları anlamaya, yanıtlamaya yardımcı olmaktadır. Tocqueville, koşulların eşitliği, özgürlük fikriyle din ve efendilerle hizmetkârları içindeki ilişkiler, ademi merkeziyet ve merkeziyetçilik gibi konulara Amerika’da verilmiş yanıtları inceleyerek, demokrasi felsefesinin bugün hâlâ geçerli olan çerçevesini çiziyor. Demokrasinin kendi içinden yeşeren despotik eğilimleri ve bunlara karşı üretilen demokratik önüne geçeri göstererek, günümüzün acil sorularına ışık tutuyor.

Amerika’da Demokrasi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu