Siyaset Kitapları

Amerikan Hegemonyasının Sonu PDF indir

Amerikan Hegemonyasının Sonu PDF indir, e-kitap sitemizde Amerikan Hegemonyasının Sonu kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Mehmet Ali Güller tarafından kaleme alınan Amerikan Hegemonyasının Sonu kitabı 224 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Amerikan Hegemonyasının Sonu kitabını 9786052984680 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Amerikan Hegemonyasının Sonu kitap özeti, Amerikan Hegemonyasının Sonu pdf oku, Amerikan Hegemonyasının Sonu yandex, Mehmet Ali Güller e-kitap pdf, Amerikan Hegemonyasının Sonu PDF Drive, Amerikan Hegemonyasının Sonu Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Amerikan Hegemonyasının Sonu PDF Oku

Amerikan Hegemonyasının Sonu Kısa Özet

Amerikan hegemonyası inişte…

ABD emperyalizmi bir süredir üretmiyor, bi hayli fazla tüketiyor.

Üretimi azalan her imparatorluk gibi ABD de tarihsel gerileme içinde.

Üretemeyen ABD, dünya çapında savaş ve operasyonları da yürütemiyor. Bu ABD’yi geri çekilmeye zorluyor. ABD egemenleri için artık problem şu: Nasıl bir geri çekilme? Tekrar ileri atılmak için taktik bir geri çekilme mi, savaşarak geri çekilme mi, vekâlet bırakarak geri çekilme mi? ABD bu soruya nasıl bir yanıt bulursa bulsun, ABD hegemonyasının sonu geliyor ve yeni bir dünya kuruluyor.

ABD, AB, Çin, Rusya ve Hindistan’ın büyük güç mücadelesi yeni bir siyasal düzeni şekillendiriyor. Ekonomi gibi siyasetin merkezi de Atlantik’ten Pasifik’e, Amerika ve Avrupa’dan Asya’ya kayıyor.

*Serbest piyasa sosyalizmi*nin *serbest piyasa kapitalizmi*ne üstün geldiği yeni dünya çapında yeni dengeler kuruluyor…

Amerikan Hegemonyasının Sonu PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu