PDF

Amit Goswami – Kendini bilen evren PDF Oku indir

Amit Goswami – Kendini bilen evren PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Amit Goswami – Kendini bilen evren kitabını araştırdık. Ayrıca Amit Goswami tarafından kaleme alınan Amit Goswami – Kendini bilen evren kitap özetinin yanı sıra, Amit Goswami – Kendini bilen evren pdf oku, Amit Goswami – Kendini bilen evren yandex, Amit Goswami – Kendini bilen evren e-kitap pdf, Amit Goswami – Kendini bilen evren PDF Drive, Amit Goswami – Kendini bilen evren Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Amit Goswami – Kendini bilen evren PDF indir Oku

Kuantum mekaniği bize daha kapsamlı bir perspektif, algılayışımızı yeni bir aleme genişleten yeni bir bağlam vermektedir. Doğayı ayrı şekiller, dalgalar veya parçacıklar olarak görebilir veya tamamlayıcılığı keşfedebiliriz: Dalgaların ve parçacıkların, aynı şeye özgü olduğu düşüncesini. Rüzgarları, dalgaları, gelgitleri ve yerçekimini dizginledik sayılır. Sevgi enerjilerini dizginlemeye başlayabilir miyiz? Tüm potansiyelimize, yani kuantum ve klasik benliklerimize bütünleşmiş bir halde sahip olabilir miyiz? Yaşamlarımızın Sonsuz Olanın ebedi sürprizlerinin ifadeleri haline gelmesine izin verebilir miyiz? Verebiliriz.

Kuantum mekaniği okuyan bir üniversite öğrencisiyken, dostlarımla oturup saatler boyunca “Bir elektron aynı anda iki yerde birden olabilir mi?” türünden ezoterik tartışmalar yapardık. Evet, bir elektronun aynı anda iki yerde birden olabileceğini kabul edebiliyordum; kuantum matematiğinin verdiği mesaj incelikle dolu olmasına rağmen, bu noktada hiç de muğlak değildi. Lakin, sıradan bir nesne -“gerçek” dediğimiz sandalye, masa gibi şeyler- bir elektron gibi davranabilir miydi? Bir dalga haline gelip de -dalganın o anlaşılamaz biçimde, hiç kimse bakmıyorken yaptığı gibi- yayılmaya başlayabilir miydi? Günlük tecrübelerimizden bildiğimiz nesneler, kuantum mekaniğine özgü olan o garip şekillerde davranmaz gibidir. Dolayısıyla şuuraltımızda, mikroskobik parçacıkların davranışının, klasik fizik adı verilen Newton yasalarıyla yönetilen makroskobik maddenin geleneksel davranışından farklı olduğunu düşünmeye yönelivermek kolay bir şekildetir. Gerçekten de, bir çok fizikçi kuantum fiziğinin paradoksları üzerinde kafa yorduktan sonra hemen bu çözüme kaçıverir. Dünyayı kuantum nesneleri ve klasik nesneler diye ayırırlar; ne yaptığımın farkında olmamakla birlikte, ben de öyle yaptım.

Amit Goswami – Kendini bilen evren PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu