Eğitim Kitapları

Anadili Arapça Olmayanlar İçin Arapça Dersleri – Durusu’l-Luğati’l-Arabiyye 1 PDF indir

Anadili Arapça Olmayanlar İçin Arapça Dersleri – Durusu’l-Luğati’l-Arabiyye 1 PDF indir, e-kitap sitemizde Anadili Arapça Olmayanlar İçin Arapça Dersleri – Durusu’l-Luğati’l-Arabiyye 1 kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. F. Abdurrahim tarafından kaleme alınan Anadili Arapça Olmayanlar İçin Arapça Dersleri – Durusu’l-Luğati’l-Arabiyye 1 kitabı 140 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Anadili Arapça Olmayanlar İçin Arapça Dersleri – Durusu’l-Luğati’l-Arabiyye 1 kitabını 9786052154830 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Anadili Arapça Olmayanlar İçin Arapça Dersleri – Durusu’l-Luğati’l-Arabiyye 1 kitap özeti, Anadili Arapça Olmayanlar İçin Arapça Dersleri – Durusu’l-Luğati’l-Arabiyye 1 pdf oku, Anadili Arapça Olmayanlar İçin Arapça Dersleri – Durusu’l-Luğati’l-Arabiyye 1 yandex, F. Abdurrahim e-kitap pdf, Anadili Arapça Olmayanlar İçin Arapça Dersleri – Durusu’l-Luğati’l-Arabiyye 1 PDF Drive, Anadili Arapça Olmayanlar İçin Arapça Dersleri – Durusu’l-Luğati’l-Arabiyye 1 Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Anadili Arapça Olmayanlar İçin Arapça Dersleri – Durusu’l-Luğati’l-Arabiyye 1 PDF Oku

Anadili Arapça Olmayanlar İçin Arapça Dersleri – Durusu’l-Luğati’l-Arabiyye 1 Kısa Özet

Hamd, alemlerin Rabbine, salat ve selam nebi ve rasullerin en şereflisi Peygamberimiz, Muhammed aleyhisselama, ailesine, ashabına ve kıyamet gününe kadar onlara en güzel biçimde tabi olanlar üzerine olsun. Bu kitap “Anadili Arapça olmayanlar için Arapça dersleri” isimli kitabın üçüncü cildidir. Bu kitabın amacı; sarf, nahiv, müfredat ve üslup yönlerini dikkate alarak Arapça`yı öğretmektir. Açıklamalar yapılırken bütün bu yönler dikkate alınmalıdır.

Bu kitabı okutacak hocanın aşağıdaki noktalara dikkat etmesini öneriyoruz:

– Kitaba bakmaksızın derste geçen ana konulara giriş yapmasını.

– Dersi okumasını, okuma esnasında açıklamaları yapılan konulara dikkat çekmesini, girişte üzerinde durmadığı konuları açıklamasını ve öğrencilere konuları anladıklarından emin olmak için sorular yöneltmesini.

– Öğrencilerin gruplar şeklinde dersi uygulamalarını sağlamasını.

– Öğrencilerin bütün alıştırmaları sözlü yapmaya katılmalarını sağlaması ve sınıf dışında da aynı alıştırmaları yazılı olarak hazırlamalarını istemesi.

Dinine ve kitabının diline hizmetinde bizi muvaffak kılmasını fakat Allah`tan diliyoruz.

Anadili Arapça Olmayanlar İçin Arapça Dersleri – Durusu’l-Luğati’l-Arabiyye 1 PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu