Dini Kitaplar

Anadolu Mitolojisi 1 – Tanrıların Yurdu Ege PDF indir

Anadolu Mitolojisi 1 – Tanrıların Yurdu Ege PDF indir, e-kitap sitemizde Anadolu Mitolojisi 1 – Tanrıların Yurdu Ege kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Hasan Barışcan tarafından kaleme alınan Anadolu Mitolojisi 1 – Tanrıların Yurdu Ege kitabı 72 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Anadolu Mitolojisi 1 – Tanrıların Yurdu Ege kitabını 9786054183197 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Anadolu Mitolojisi 1 – Tanrıların Yurdu Ege kitap özeti, Anadolu Mitolojisi 1 – Tanrıların Yurdu Ege pdf oku, Anadolu Mitolojisi 1 – Tanrıların Yurdu Ege yandex, Hasan Barışcan e-kitap pdf, Anadolu Mitolojisi 1 – Tanrıların Yurdu Ege PDF Drive, Anadolu Mitolojisi 1 – Tanrıların Yurdu Ege Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Anadolu Mitolojisi 1 – Tanrıların Yurdu Ege PDF Oku

Anadolu Mitolojisi 1 – Tanrıların Yurdu Ege Kısa Özet

Gençler için hazırlanmış, Anadolu Mitolojisi adlı 10 kitaplık bir dizinin 1. cildi olan Tanrıların Yurdu Ege, Ege bölgesi efsanelerini anlatıyor. Üzerinde yaşadığımız toprakların binlerce yıllık öyküsünü gençlerimize tanıtmak maksadıyla hazırlanan bu dizi, mitoloji alanında bir ilki oluşturuyor.

Zafer Temoçinin resimlediği Tanrıların Yurdu Egede, Ana Tanrıça Kibeleden, Tantalosun öyküsüne, her tuttuğu altın olan kraldan, Artemisin geyiklerine, Kleopatra ılıcalarından, dokumacı kız Araknenin örümceğe dönüşmesine, dünyanın yedinci harikası Mozoleumdan Eritreli kadınların zaferine kadar, her biri Anadolunun tarihine kazınmış onlarca mitolojik öykü yer alıyor. Egenin antik kentlerini bu öykülerin eşliğinde gezerken,Foçada Sirenlerin sesini duyacak, İzmirde Tantalosun sofrasına tanrılarla birlikte oturacak, Egenin masmavi göğü altında Apollonun lirinden dökülen ezgileri duyacaksınız…

Anadolu Mitolojisi 1 – Tanrıların Yurdu Ege PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu