PDF

Andre Maurois – Şişkolar ve Sıskalar PDF Oku indir

Andre Maurois – Şişkolar ve Sıskalar PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Andre Maurois – Şişkolar ve Sıskalar kitabını araştırdık. Ayrıca Andre Maurois tarafından kaleme alınan Andre Maurois – Şişkolar ve Sıskalar kitap özetinin yanı sıra, Andre Maurois – Şişkolar ve Sıskalar pdf oku, Andre Maurois – Şişkolar ve Sıskalar yandex, Andre Maurois – Şişkolar ve Sıskalar e-kitap pdf, Andre Maurois – Şişkolar ve Sıskalar PDF Drive, Andre Maurois – Şişkolar ve Sıskalar Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Andre Maurois – Şişkolar ve Sıskalar PDF indir Oku

Çocuk kitapları dizimizin ikincisi olarak sunduğumuz “Şişkolarla Sıskalar” ünlü Fransız yazan André Maurois’nın çeşitli dünya dillerine çevrilmiş, çok bi hayli beğeni alan bir kitabıdır. Parmaklarıyla bir süredir masa örtüsüne vurmakta olan Ferit Bey, «Ne kadar yavaş yemek yiyorsunuz,» dedi. «Ben bitirdim bile,» dedi İlkay. «Sen bitirdin bile ama annenle kardeşine bak.» Yeryüzünde bundan mutlu bir aile bulmak güçtü doğrusu. Ferit Beyle karısı Tanyeri Hanım birbirlerini çok severler, çocuklarının üstlerine titrerlerdi. İlkay’la Ünal durmadan kavga ederlerdi (zaten dokuz on yaşlarındaki çocuklar son derece yaramazdırlar), ama birbirlerine çok bağlıydılar. Ünal, «İlkay beni kızdırıyor,» derdi hep, ama iki gün İlkay’dan ayrılsa arpacı kumrusu gibi düşüncelere dalardı. İlkay da öyle… «Ünal beni dövüyor,» diye yakınırdı, ama Ünal hastalansa üzüntüden o da hastalanırdı. Hani çocuklar mevcuttur, «Ben şunu yaptım, ben bunu yaptım,» deyip dururlar. İlkay’la Ünal öyle değillerdi, hep «biz» diye konuşurlardı: «Biz sirke gittik», «Biz bugün pasta yiyemedik», «Biz kızamık olduk» gibi… İki kişiydiler ama tek kişi gibi yaşarlardı aslında. Yalnız yemeklerde pek anlaşamazlardı. Tanyeri Hanımla Ünal yemek yemeyi pek severlerdi. Ünal okuldan döner dönmez doğru mutfağa gider, akşama ne yemek olduğuna bakardı. Söylendiğine göre, daha sekiz aylıkken masada yanında oturan annesinin tabağındaki baklavayı kaptığı gibi mideye indirmiş.

Ferit Beyle İlkay ise yemeklerle hiç mi hiç ilgilenmezlerdi. Önlerine ne konursa hızlı bir şekilde yerler, Ferit Bey işine, İlkay da oyuncaklarının başına dönerdi. İkisi de zayıftı. «Ünal,» dedi Ferit Bey, «bu gidişle tam bir şişko olacaksın!» Tanyeri Hanım korkuyla oğluna baktı. Şişmanlayacağım diye ödü kopardı. Ama ne yapsın kadıncağız… tatlılara, özellikle hamur tatlılarına dayanamazdı; güzelliğini korumak için her gün uzun yürüyüşlere çıkar, sabahları evin etrafında yarım saat koşardı. «Ne?» dedi. «Ünal’ın neresi şişko?» Kardeşine takılmayı pek seven İlkay, «Şişko işte!» diye bağırdı. «Şiiişkooo, şiiişkooo!»

Andre Maurois – Şişkolar ve Sıskalar PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu