PDF İndir

Ankara Yazıları PDF indir

Ankara Yazıları PDF indir, e-kitap sitemizde Ankara Yazıları kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Nuray Bayraktar tarafından kaleme alınan Ankara Yazıları kitabı 200 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Ankara Yazıları kitabını 9786053206606 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Ankara Yazıları kitap özeti, Ankara Yazıları pdf oku, Ankara Yazıları yandex, Nuray Bayraktar e-kitap pdf, Ankara Yazıları PDF Drive, Ankara Yazıları Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Ankara Yazıları PDF Oku

Ankara Yazıları Kısa Özet

Ankara Yazıları kitabı özünde yazarın Ankara`ya ilişkin duygusal bağının bir ifadesidir. Kitapta bulunan makaleler, Ankara`da kentli olarak yaşamanın ötesinde, mimar olarak yaşamanın getirdiği çoklu kimlik ile, örtülü bir koruma yaklaşımını, dolayısı ile kentsel belleği oluşturan ipuçlarını görülmektedirma arzusunu kaçınılmaz olarak barındırmaktadır.

Bir şehirde geçmişten günümüze var olan, kente ve kentliye dair sürekli olaraklik gösteren tüm değerler içinde yapılar ve mekânlar biriktirdikleri anılar ve yaşamsal tüm aktivitelere yer olma nitelikleri ile öne çıkarlar. Ankara Yazıları bu anlamda kimlik değeri taşıyan ve kentsel belleği oluşturan tüm yapıların ve mekânların izlerini sürer, alışkanlıkları ve yaşanmışlıkları göz ardı eden bir yaklaşımla hızla değiştirilen şehirde, kentin tarihselliğinin vurgulanmasını önemser.

Ankara Yazıları içerdiği altı bölüm ve 10 makale ile bunun yanı sıra kenti yapılar ve mekânlar üzerinden keşfetmeye ve anlamaya yönelik bir arayışın ifadesidir. Sağlıklı bir şehirde yaşama isteğinin bir sonucu olarak ele alınan kitabın yol gösterici olması ve en geniş kesimlerce okunması kentin geride kalan değerlerine sahip çıkılmasına yönelik bir çaba olarak anlaşılmalı ve önemsenmelidir.

Ankara Yazıları PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu