Psikoloji Kitapları

Anksiyete Terapisi PDF indir

Anksiyete Terapisi PDF indir, e-kitap sitemizde Anksiyete Terapisi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Walton T. Roth tarafından kaleme alınan Anksiyete Terapisi kitabı 328 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Anksiyete Terapisi kitabını 9786051774305 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Anksiyete Terapisi kitap özeti, Anksiyete Terapisi pdf oku, Anksiyete Terapisi yandex, Walton T. Roth e-kitap pdf, Anksiyete Terapisi PDF Drive, Anksiyete Terapisi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Anksiyete Terapisi PDF Oku

Anksiyete Terapisi Kısa Özet

Psikoterapide Güncel Klinik Yaklaşımları Dizisi

*Bu kitapları okumak, yaptığınız işte daha iyi olmanızı sağlayacaktır. Klinik örneklerle, somut öneriler kombine edilerek yalnızca ne yapıldığının değil, nedeninin de bilinmesina olanak verilmektedir. Bu dizi, psikoterapötik ve psikiyatrik teknikler üzerine yeni standartlar getirerek açık ve ustaca yazılmış klinik yazıları içermektedir.*
David Speigel, M.D.
Stanford Üniversitesi Tıp Fakültesi
Psikiyatri ve Davranışsal Bilimler Profesörü

Anksiyete Terapisi;
• Tanısal Değerlendirme
• Maruz Bırakma Teknikleri
• Bilişsel Terapi Teknikleri
• Progresif Relaksasyon (KADEMELİ Gevşeme)
• Otojenik Eğitim
• Psikoenerjik Terapiler
• Tıbbi Tedavinin Rolü
• Agorafobinin Eşlik Ettiği Panik Bozukluğu İçin Bir Bilişsel-Davranışçı Tedavi Paketi
• Sosyal Anksiyete İçin Bir Bilişsel-Davranışçı Tedavi Paketi
başlıklarından bir araya gelen her bir bölümüyle panik atak, agorafobi ve sosyal fobiler gibi bir çok anksiyete bozukluğunun klinik nasıl tedavi edileceğine yönelik kapsamlı ve güncel bir rehberdir. Alanlarındaki uzman bireyler tarafından yazılan Anksiyete Terapisi, bir dizi etkili klinik etkinlik ve müdahale ile ilgili yararlı bilgiler sağlamaktadır. Hem sağlık profesyonellerine hem de konuyla alakalı okuyucuya hitap eden kitapta, bir çok vaka öyküsünün bunun yanında, ilacın rolü incelenmekte ve maruz kalma terapisi, bilişsel-davranışsal terapi, progresif relaksasyon ve psikoenerjik psikoterapi gibi spesifik teknikler ele alınmaktadır. Yazarlar, bu tekniklerin pratikte nasıl işlediğinin açıkça bilinmesi için klinisyenlerle danışanlar içindeki diyalog metinlerini de yazılarına dahil etmiştir.

Anksiyete Terapisi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu