PDF

Annie Mckee – Yeni Liderler PDF Oku indir

Annie Mckee – Yeni Liderler PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Annie Mckee – Yeni Liderler kitabını araştırdık. Ayrıca Annie Mckee tarafından kaleme alınan Annie Mckee – Yeni Liderler kitap özetinin yanı sıra, Annie Mckee – Yeni Liderler pdf oku, Annie Mckee – Yeni Liderler yandex, Annie Mckee – Yeni Liderler e-kitap pdf, Annie Mckee – Yeni Liderler PDF Drive, Annie Mckee – Yeni Liderler Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Annie Mckee – Yeni Liderler PDF indir Oku

Bu kitabı yazmamızın en büyük nedenlerinden biri, Harvard Business Review’daki “Lideri Lider Yapan Nedir?” ve “Sonuç Alan Liderlik” başlıklı makalelere gelen, son derece coşkulu, eşi benzeri görülmemiş bir okuyucu tepkisiydi. Lakin bu kitap o makalelerin çok ötesine geçerek yeni bir kavram öneriyor: Başat önderlik. Biz, önderin başlıca görevinin, önderlik ettiği bireylerde iyi duygular uyandırmak olduğunu ileri sürüyoruz. Bu ise, önder ahenk –bireylerin en iyi yanlarını görülmektediran olumlu duygular– yarattığında gerçekleşir. O halde, önderlerin temel görevi duygularla ilintilidir. Liderliğin bu yeni boyutu, gözle görülemese veya tamamen göz ardı edilse bile, önderin yaptığı diğer şeylerin olabildiğince yolunda gidip gitmeyeceğini belirler. Duygusal zekânın –duygulara ilişkin zekânın– önderlik başarısında çok mühim olmasının nedeni de budur: Başat önderlik modeli, duygusal zekâya sahip olmamızı gerektirir. Bu kitapta yalnızca duygusal zekâlı önderlerin neden ahenk, bundan dolayı da performans yarattığını değil, bunun yanı sıra gücünün –ekiplerde ve örgütlerin tamamında, önder tarafından– nasıl hayata geçirileceğini de gösteriyoruz. Başat önderlik modeli belki de, nörolojiyle bağlantısı olan tek yönetim kuramıdır. Beyin incelemelerinda çığır açan yenilikler, önderlerin ruh halleriyle eylemlerinin önderlik ettikleri bireylerde neden müthiş bir etki yarattığını gösteriyor ve duygusal zekâlı önderliğin esinleme, tutku ve coşku uyandırma, insanlarda motivasyon ve bağlılık yaratma gücüne ışık tutuyor. Bizse, toksik önderliğin işyerindeki duygusal iklimi zehirleme gücü ile ilgili bir uyarıda yer alıyoruz. Her birimiz bu işe değişik bir bakış açısı getiriyoruz. Daniel Goleman’ın kitaplarına ve Harvard Business Review’da çıkan makalelerine gelen coşkulu tepkiler, bununla birlikte dünyanın dört bir yanındaki önderlerle konuşma davetlerini de getirdi. Weatherhead Yönetim Okulu’nda profesör olan Richard Boyatzis de dünya çapındaki konferanslarına ek olarak, on beş senedir binlerce MBA’lıya ve üst düzey yöneticiye duygusal zekâlı önderliğin temel yeterliklerini geliştirmek gibi zor bir zamanda yol göstermekten kaynaklanan derinlemesine araştırma üstünlüğüne sahip. Pennsylvania Üniversitesi’nin Lisans Üstü Eğitim Fakültesi’nde eğitim veren Annie McKee ise, dünya çapındaki şirket ve örgüt önderlerine danışmanlık yapıyor ve düzinelerce örgütün duygusal zekâlı önderler yetiştirerek dönüşüm yaşamasına yardımcı olmaktan edindiği pratik içgörüleri göz önüne seriyor.

Kolektif uzmanlığımızı birleştirerek, farklı arka planlarımızı temel alan bir bakış açısı sunmak istedik Dünyanın dört bir yanındaki şirket ve örgütlerden yüzlerce yönetici ve çalışanla konuşurken, başat önderlik modelinin birden fazla yüzü bizim için açıklık kazandı. Her çeşit ve her düzeyden örgütlerde ahenk yaratan önderlerle karşı karşıya geldik. Kimisi, resmi bir önderlik konumu olmasa da, gerekli olduğunda önderlik yapmak üzere öne atılıyor, sonra da bir başka ihtiyaç ânına dek, geri çekiliyor. Kimisiyse bir ekibin veya tüm şirketin başına geçiyor, yeni kurulan bir işe klavuzluk ediyor, örgütünde değişim katalizörlüğü yapıyor veya atik davranarak kendi macerasıne atılıyor. Bu sayfalarda, böylesi önderlerin öykülerini sizlerle paylaşmak istedik (bazılarının adını verirken, gizlilik kaydıyla konuşanlarınkini saklı tuttuk). Ayrıca bu kişisel gözlemleri binlerce önder ile ilgiliki verilerle doğruladık.

Annie Mckee – Yeni Liderler PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu