Hukuk Kitapları

Anonim Şirketlerde Yönetim Kurulunun Hukuki Sorumluluğu PDF indir

Anonim Şirketlerde Yönetim Kurulunun Hukuki Sorumluluğu PDF indir, e-kitap sitemizde Anonim Şirketlerde Yönetim Kurulunun Hukuki Sorumluluğu kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Barnas Kantarcı tarafından kaleme alınan Anonim Şirketlerde Yönetim Kurulunun Hukuki Sorumluluğu kitabı 140 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Anonim Şirketlerde Yönetim Kurulunun Hukuki Sorumluluğu kitabını 9786257603669 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Anonim Şirketlerde Yönetim Kurulunun Hukuki Sorumluluğu kitap özeti, Anonim Şirketlerde Yönetim Kurulunun Hukuki Sorumluluğu pdf oku, Anonim Şirketlerde Yönetim Kurulunun Hukuki Sorumluluğu yandex, Barnas Kantarcı e-kitap pdf, Anonim Şirketlerde Yönetim Kurulunun Hukuki Sorumluluğu PDF Drive, Anonim Şirketlerde Yönetim Kurulunun Hukuki Sorumluluğu Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Anonim Şirketlerde Yönetim Kurulunun Hukuki Sorumluluğu PDF Oku

Anonim Şirketlerde Yönetim Kurulunun Hukuki Sorumluluğu Kısa Özet

Anonim şirketlerde yönetim kurulu üyelerinin hukuki sorumlulukları ve sorumluluk davası konularının kapsamlı bir biçimde incelenmesi, bu çalışmanın asıl amacıdır.

Birinci bölümde; anonim şirketlerde yönetim kurulu başlığı altında, yönetim kurulunun organ niteliği, yönetim kurulunun oluşumu, yönetim kurulunun yapısı, yönetim kurulunun görev ve yetkileri konularına yer verilmiştir. İkinci bölümde; 6102 sayılı TTK kapsamı içinde yönetim kurulu üyelerinin hukuki sorumluluğu ele alınmıştır. Bu sorumluluk kapsamı içinde, sorumluluğun niteliği ve özellikleri ele alındıktan sonra yönetim kurulu üyelerinin kamu borçlarından dolayı sorumlulukları, özellikle 6183 sayılı Amme Alacakları Tahsili Usulü Hakkında Kanun ve Vergi Usul Kanunu’ndaki sorumlulukları işlenmiştir.

Anonim Şirketlerde Yönetim Kurulunun Hukuki Sorumluluğu PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu