Hukuk Kitapları

Anonim Şirketlerin Haklı Sebeple Feshi Davasındaki Fesih Dışı Çözüm Yolları PDF indir

Anonim Şirketlerin Haklı Sebeple Feshi Davasındaki Fesih Dışı Çözüm Yolları PDF indir, e-kitap sitemizde Anonim Şirketlerin Haklı Sebeple Feshi Davasındaki Fesih Dışı Çözüm Yolları kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Beste Atila tarafından kaleme alınan Anonim Şirketlerin Haklı Sebeple Feshi Davasındaki Fesih Dışı Çözüm Yolları kitabı 130 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Anonim Şirketlerin Haklı Sebeple Feshi Davasındaki Fesih Dışı Çözüm Yolları kitabını 9789750257766 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Anonim Şirketlerin Haklı Sebeple Feshi Davasındaki Fesih Dışı Çözüm Yolları kitap özeti, Anonim Şirketlerin Haklı Sebeple Feshi Davasındaki Fesih Dışı Çözüm Yolları pdf oku, Anonim Şirketlerin Haklı Sebeple Feshi Davasındaki Fesih Dışı Çözüm Yolları yandex, Beste Atila e-kitap pdf, Anonim Şirketlerin Haklı Sebeple Feshi Davasındaki Fesih Dışı Çözüm Yolları PDF Drive, Anonim Şirketlerin Haklı Sebeple Feshi Davasındaki Fesih Dışı Çözüm Yolları Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Anonim Şirketlerin Haklı Sebeple Feshi Davasındaki Fesih Dışı Çözüm Yolları PDF Oku

Anonim Şirketlerin Haklı Sebeple Feshi Davasındaki Fesih Dışı Çözüm Yolları Kısa Özet

Azınlık hakkı niteliğinde olan anonim şirketlerin haklı nedenle feshi davası, ilk kez 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu (“TTK”) md.531 ile düzenlenmiştir. Söz konusu yasal düzenleme ikaznca, pay sahiplerinin haklı nedenle fesih hakkını kullanması neticesinde, şirketin feshi gidilebilecek tek çözüm yolu olmamakta ve mahkeme tarafından fesih yerine farklı çözümlere hükmedilebilmektedir. Kitabın ana konusunu da yargılama sonunda mahkemenin vereceği fesih dışı farklı çözümler oluşturmaktadır.

Kitapta, anonim şirketlerin haklı nedenle feshi davası ve davanın hâkime tanımış olduğu takdir yetkisi genel hatları ile incelenmiş, dava neticesinde gidilebilecek fesih dışı çözüm metotları ticaret hukuku çerçevesinde geniş bir şekildeca ele alınmıştır.

Anonim şirketlerin haklı nedenle feshi davasındaki fesih dışı çözüm metotları kitapta ikili bir ayrım ile incelenmiştir. Bu bağlamda ilk kez davacı ortağın ortaklıktan ayrılması ile ayrılmanın hüküm ve sonuçları üzerinde durulmuştur. Devamında ise mahkeme kararı ile hükmedilebilecek diğer farklı çözümler incelenmiştir. Bu incelemeler öğretideki görüş ve Yargıtay kararlarından da yararlanılarak gerçekleştirilmiştir.

Konu Başlıkları
Anonim Şirketlerin Haklı Sebeple Feshi Davası
Davacı Ortağın Ortaklıktan Ayrılması ve Ayrılmanın Hüküm ve Sonuçları
Mahkeme Kararı ile Hükmedilebilecek Diğer Çözümler

Anonim Şirketlerin Haklı Sebeple Feshi Davasındaki Fesih Dışı Çözüm Yolları PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu