PDF

Anonim – Tarihteki İlginc Olaylar PDF Oku indir

Anonim – Tarihteki İlginc Olaylar PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Anonim – Tarihteki İlginc Olaylar kitabını araştırdık. Ayrıca Anonim tarafından kaleme alınan Anonim – Tarihteki İlginc Olaylar kitap özetinin yanı sıra, Anonim – Tarihteki İlginc Olaylar pdf oku, Anonim – Tarihteki İlginc Olaylar yandex, Anonim – Tarihteki İlginc Olaylar e-kitap pdf, Anonim – Tarihteki İlginc Olaylar PDF Drive, Anonim – Tarihteki İlginc Olaylar Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Anonim – Tarihteki İlginc Olaylar PDF indir Oku

YÜRÜYÜŞ İÇİN YANLIŞ YOL SEÇERSEN Makedonya Kralı Philip’in MÖ 4. Yüzyılda Ölümü Makedonya Kralı Philip hükmettiği seneler boyunca kötü ününden ve ileri derecedeki aşağılık kompleksinden fazla çekti. Krallığını, Yunan dünyasında hatırı sayılır güçlerden biri haline getirmiş olmasına rağmen, Korintliler, Atinalılar ve Spartalılar gibi güneydeki daha kültürlü komşuları kendisini ve dostlarını hep vahşi, dağda yaşayan barbarlar olarak gördü. Kişisel geçmişi ve görünüşü de yüksek yerlerde saygı görmesine yetmiyordu. Öncelikle ordusunu savaş alanına kendi götüren askeri bir önderdi. Bunun sonucu olarak da bir çok yerinden yara almıştı. Aldığı kötü darbelerden biriyle bir gözünü kaybetmiş ve bir mızrak darbesiyle de baldırından yaralanmıştı. Bu yaraların ikisi de doğru düzgün iyileşmeyip sürekli olarak irin akıtıyorlardı. Bilhassa bacağından çok kötü bir koku geliyordu. Ayrıca söylentilera göre, tahtı ele geçirebilmek için anne katili olarak affedilmez bir suç işlemişti. Özel yaşamı da aynı derecede skandallarla doluydu. İlk karısı Dionysius rahibesi, yani bugünkü söylemle tapınak fahişesiydi. O vakitler böyle bir iş çok kabul görüyordu ve o da ufak bir kralın kızı olduğunu iddia ediyordu. Gerçek skandal ise halkın önünde kavga etmeleriydi. Philip’e bir oğul doğurdu, tanınmış İskender’i ve sonra İskender’in babasının Philip olmadığını, tanrı Zeus’un bir yılan şekline bürünerek odasına girdiğini ve çocuğun Zeus’dan olduğunu her yerde konuşmaya başladı.

Günümüzün politika ve seks skandalları Pella’nın başkentinde kraliyet sarayında dönen olaylar karşısında hiç kalır. Karısı, Philip’i resmen boynuzladığını açıklıyordu. Kadının yılanlarla dolaştığı bilinmekteydi. Kral da, kendisiyle yatmak isteyen herkesle, erkek-kadın ayırt etmeden yatma arzusuyla tanınıyordu.

Anonim – Tarihteki İlginc Olaylar PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu