Siyaset Kitapları

Anti-Kapitalist Günlükler PDF indir

Anti-Kapitalist Günlükler PDF indir, e-kitap sitemizde Anti-Kapitalist Günlükler kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. David Harvey tarafından kaleme alınan Anti-Kapitalist Günlükler kitabı 248 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Anti-Kapitalist Günlükler kitabını 9786257370615 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Anti-Kapitalist Günlükler kitap özeti, Anti-Kapitalist Günlükler pdf oku, Anti-Kapitalist Günlükler yandex, David Harvey e-kitap pdf, Anti-Kapitalist Günlükler PDF Drive, Anti-Kapitalist Günlükler Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Anti-Kapitalist Günlükler PDF Oku

Anti-Kapitalist Günlükler Kısa Özet

Bugün, evet, tüm dünya çapında neoliberal devletin ve onun ideolojik dayanaklarının meşruiyeti iyiden iyiye sorgulanıyor. Lakin bu, neoliberalizmin sonunun geldiği manasına da gelmiyor. Tam tersine, bu siyasal proje, kendi iç enerjikleri içinde birden fazla ülkede git gide artan yeni faşizm dalgasının desteğiyle hâlâ canlı ve zinde. Aslına bakılırsa bu ittifak hiç enteresan değil, zira sermaye sınıfının yine bir ekonomik çöküş ve bununla birlikte gelişen toplumsal çalkantılar ile giderek radikalleşen muhalefet karşısında varlığının tehdit altına girdiğini hissetmesiyle sarıldığı, geçmişi bi hayli kanlı bir “çözüm” neoliberalizm.

Bugün neoliberalizmin şafağındakine benzer bir küresel krizin ortasındayız. Karantina günlerinde de sürdürdüğü podcast ve çevrimiçi video dizisindeki derslerinden bir araya gelen Anti-Kapitalist Günlükler`de David Harvey, dünyanın dört bir yanında neoliberallerin neo-faşistlerle kurduğu ittifaktan örnekler vererek günümüz sınıf savaşının güncel meselelerine parmak basıyor ve yabancılaşma, özgürlük ve sermaye birikimi gibi temel başlıklar üzerinden Marx`ın Kapital`ini yeniden okuyarak ufuk açıcı bir kılavuz sunuyor…

Anti-Kapitalist Günlükler PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu