PDF

Anton Pavloviç Çehov – Besleme PDF Oku indir

Anton Pavloviç Çehov – Besleme PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Anton Pavloviç Çehov – Besleme kitabını araştırdık. Ayrıca Anton Pavloviç Çehov tarafından kaleme alınan Anton Pavloviç Çehov – Besleme kitap özetinin yanı sıra, Anton Pavloviç Çehov – Besleme pdf oku, Anton Pavloviç Çehov – Besleme yandex, Anton Pavloviç Çehov – Besleme e-kitap pdf, Anton Pavloviç Çehov – Besleme PDF Drive, Anton Pavloviç Çehov – Besleme Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Anton Pavloviç Çehov – Besleme PDF indir Oku

Geceyarısı. On üç yaşındaki besleme Varka, beşiği sallarken öte yandan da uykulu bir ninni tutturmuş, mırıldanıyordu:
Uyusun da büyüsün, ninnii, Tıpış tıpış yürüsün, ninnii…
Meryem Ana tasvirinin önünde ufak, yeşil bir lâmba yanıyor. Odanın bir başından öteki başına gerili ipte, kurumaları için kundak bezleri, iri, kara pantolonlar asılı. Lâmbanın ışığı, tavanda geniş,
yeşil bir yuvarlak çizmiş, kundakların, pantolonların uzun gölgeleri sobanın, beşiğin, Varka’ nın üstüne düşmüş… Lâmbanın ışığı titreştiğinde tavandaki yuvarlak ile gölgeler canlanıyor,
rüzgârdanmış gibi dalgalanıyorlar. Boğucu bir hava var içeride. Koyu bir lahana çorbası ve kösele kokusu sarmış her yanı.
Bebek ağlıyor. Bağırmaktan.sesi kısıldığı, bitkin düştüğü halde yine de ağlamayı kesmiyor.
Yatışacağa da benzemiyor. Varka’nın uykusu var. Gözkapakları kapanıyor, başı ikide bir önüne düşüyor, boynu çok ağrıyor. Ne gözkapaklarını kaldıracak, ne de dudaklarını oynatacak gücü var.
Yüzü kurumuş, odunlaşmış, başı topluiğne başı kadar küçülmüş gibi geliyor ona.
— Uyusun da büyüsün ninnii, diye mırıldanıyor Varka, tıpış tıpış yürüsün…

Anton Pavloviç Çehov – Besleme PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu