Edebiyat Kitapları

Arafat’ta Bir Çocuk PDF indir

Arafat’ta Bir Çocuk PDF indir, e-kitap sitemizde Arafat’ta Bir Çocuk kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Zülfü Livaneli tarafından kaleme alınan Arafat’ta Bir Çocuk kitabı 136 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Arafat’ta Bir Çocuk kitabını 9789751041944 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Arafat’ta Bir Çocuk kitap özeti, Arafat’ta Bir Çocuk pdf oku, Arafat’ta Bir Çocuk yandex, Zülfü Livaneli e-kitap pdf, Arafat’ta Bir Çocuk PDF Drive, Arafat’ta Bir Çocuk Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Arafat’ta Bir Çocuk PDF Oku

Arafat’ta Bir Çocuk Kısa Özet

*Che Guevera’nın bir kitabından başladılar yakmaya. Kitap olduğu gibi atılsa yanmazdı. Önce kitabın kapağını yırtıyorlar, sonra beşer onar sayfa tutup, dikiş yerlerinden ayırıyorlardı. İpli olanları zor ayırdılar.*
Arafat’ta Bir Çocuk 12 Mart Muhtırası’nın etkisi altında yazılan, birbirinden bağımsız sekiz hikâyeden oluşuyor. Bir kuşağın, ömrü boyunca izini taşıyacağı sürgün günlerini anlatıyor.
Usta edebiyatçı Livaneli’nin kendi hayat deneyiminden damıtarak kaleme aldığı bu hikâyeler, sürgün hayata dair müthiş gözlem ve tasvirlerle örülüyor.
Zülfü Livaneli, bu kez hayal kırıklığına uğramış, aldanmış, yalnız ve melankolik insanları anlatıyor.
Karakterlerin travmaları ve iç hesaplaşmaları apaçık göz önüne seriliyor. Edebiyatın en eski temalarından olan ve hâlâ güncelliğini koruyan sınırlar, gurbet ve mültecilik konularına odaklanıyor.
İsim babalığını Yaşar Kemal’in yaptığı ve ilk kez 1978 senesinde yayımlanan Arafat’ta Bir Çocuk, yalnızca Türkiye’de değil, dünya çapında ilgi gören bir edebiyat yapıtı. Almanca ve Farsça gibi dillere çevrilen, Almanya ve İsveç’te televizyona bir araya getirilen bu eser yeni basımıyla okurlarla buluşuyor.

Arafat’ta Bir Çocuk PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu