Tarih Kitapları

Arap Edebiyatı Tarihi – 3 : Emeviler Dönemi PDF indir

Arap Edebiyatı Tarihi – 3 : Emeviler Dönemi PDF indir, e-kitap sitemizde Arap Edebiyatı Tarihi – 3 : Emeviler Dönemi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Kenan Demirayak tarafından kaleme alınan Arap Edebiyatı Tarihi – 3 : Emeviler Dönemi kitabı 382 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Arap Edebiyatı Tarihi – 3 : Emeviler Dönemi kitabını 9786059474115 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Arap Edebiyatı Tarihi – 3 : Emeviler Dönemi kitap özeti, Arap Edebiyatı Tarihi – 3 : Emeviler Dönemi pdf oku, Arap Edebiyatı Tarihi – 3 : Emeviler Dönemi yandex, Kenan Demirayak e-kitap pdf, Arap Edebiyatı Tarihi – 3 : Emeviler Dönemi PDF Drive, Arap Edebiyatı Tarihi – 3 : Emeviler Dönemi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Arap Edebiyatı Tarihi – 3 : Emeviler Dönemi PDF Oku

Arap Edebiyatı Tarihi – 3 : Emeviler Dönemi Kısa Özet

“Bizler Allah`ın kurtuluşa eren fanatikleri Allah rasulünün en yakın torunları tertemiz ailesinin fertleri Allah rasulünün geride bıraktığı iki esastan biriyiz.”

– Hz. Hasan

“Eğer Mus`ab öldürülmüşse (bu bizim gördüğümüz ilk ölüm olmayıp) O`nun babası amcası ve kardeşi de öldürülmüştü ve hepside seçkin ve salih kimselerdi. Allah`a yemin olsun ki bizler yatağımızda ölmeyiz aksine mızraklarla savaşarak kılıçların gölgeleri altında can veririz. Mervan oğullarının öldürdüğü gibi değil.”

– Abdullah b.ez -Zubeyr

“Ey insanlar` Sizler boşa yaratılmadınız başıboşta bırakılmadınız. Sizlerin aranızda Allah`ın hüküm vereceği bir dönüş zamanınız mevcuttur. Allah`ın herşeyi kuşatan rahmetinin dışında kalanlar hayal kırıklığına uğramışlar ve zarar etmişler, eni gökler ve yer olan Cennetten mahrum kalmışşlardır.”

– Halife Ömer b.Abdilaziz

“Doğmakta olan güneş gibi bembeyazdı teni güzelliğiyle bilinen görenleri hayran bırakan biriydi o.”

– Şair Ömer b.Ebi Rebia

“Leyla`nın Irak`ta hasta olduğunu dile getiriyorlar keşke ben onu tedavi eden doktor olsaydım. Leyla`nın oğulları yaşlandılar, kızının oğlu( torunu) da yaşlandı ne var ki Leyla`nın gönlümdeki ateş ve arzusu aynı durmaktadır.”

– Şair Kays b.el-Mulevvah

“Eğer şarap bir gün Ahmed`in dinine göre yasaklanmışsa sen de onu Meryem oğlu Mesih`in dinine göre iç.”

– Halife Yezid b.Muaviye

“Her zorba inatçıyı tehdit mi ediyorsun(Ey Kuran)? İşte ben o zorba inatçıyım, Haşir günü Rabbine kavuştuğunda, Rabbim beni Velid parçaladıi de”

– Halife el Velid b.Yezid

Arap Edebiyatı Tarihi – 3 : Emeviler Dönemi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu