Eğitim Kitapları

Arapça Hikayeler PDF indir

Arapça Hikayeler PDF indir, e-kitap sitemizde Arapça Hikayeler kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Kolektif tarafından kaleme alınan Arapça Hikayeler kitabı 304 sayfadan oluşup, Ciltli kapak olarak yayınlanmıştır. Arapça Hikayeler kitabını 9786059159449 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Arapça Hikayeler kitap özeti, Arapça Hikayeler pdf oku, Arapça Hikayeler yandex, Kolektif e-kitap pdf, Arapça Hikayeler PDF Drive, Arapça Hikayeler Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Arapça Hikayeler PDF Oku

Arapça Hikayeler Kısa Özet

Hikayelerle Arapça Öğreniyorum Serisi olarak hazırladığımız Arapça öğretim setimizin ileri düzey Arapçaya kapı aralayan 2. Aşama hikayeleri siz kıymetli okurlarla buluşturuyoruz.

2. Aşama hikayeler kendi içinde üç düzeyden buluşmaktedir. Her düzeyde 10 hikaye olmak üzere 30 hikaye mevcuttur.

1. Aşamada olduğu gibi hikayelerdeki düzey, bir sistem içinde kademeli olarak artmaktadır.

Hikaye metinleri, Arap aleminde ilk çocuk öykücüsü olarak bilinen, hikayeleri uzun süre Mısır Milli Eğitim Bakanlığınca ders kitabı olarak okutulan, büyük edebiyatçı Kamil Keylani’nin hazırladığı çalışmadan alınmıştır.

Çalışmamızda Kamil Keylani’nin eserlerini esas almamızın nedeni, yazarın sahaya ve dile hakimiyetinden dolayıdır. Yazarımız son dönem Arap edebiyatının temel taşlarından Taha Hüseyin’in arkadaşı olmasının yanında, Arap dili ve edebiyatı üzerinde teorilerin kurulduğu edebiyat sohbetlerinin de daimi üyesidir.

Hikayelerin en büyük özelliği ise hikayeyi oluşturan sözcüklerin seçiminde yazarımızın son derece usta olmasının yanında, bir kelimenin dilde kullanılan en yaygın anlamından başlayarak ikinci, üçüncü derecedeki tali anlamlarını da tercih ederek dil düzeysinin ilerlemesine katkı sağlamasıdır. Bu hususta bi hayli başarılı olan yazarımızın hikayeleri bir bakıma dil bulmacasına bürünmüştür.

Bu nedenle kıymetli okuyucularımızın hikayeleri okurken ellerindeki metne, olaylar ile ilgili bilgi veren sıradan bir metin gözü ile değil dil düzeyi düzeyli bir çalışma gözüyle bakmalarını tavsiye etmekte hatta üslup kazanmak için periyodik aralıklarla hikayeleri tekrar tekrar okumalarını önermekteyiz.

Arapça Hikayeler PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu